Литва розглядає можливість скасування плати за візи для білорусів

Литва оголосила про готовність скасувати плату за в'їзні візи для білорусів у розмірі 60 євро на знак солідарності з представниками білоруського громадянського суспільства після недавньої хвилі жорстких репресій проти опонентів авторитарного Президента Білорусії Олександра Лукашенка.

Литва оголосила про готовність скасувати плату за в'їзні візи для білорусів у розмірі 60 євро на знак солідарності з представниками білоруського громадянського суспільства після недавньої хвилі жорстких репресій проти опонентів авторитарного Президента Білорусії Олександра Лукашенка, передає Deusche Welle.

Як повідомив глава МЗС Литви Аудронюс Ажубаліс, Вільнюс готовий розпочати відповідні переговори з владою в Мінську. "Наші офіційні особи цього тижня запропонували відкрити переговори з питання безкоштовної видачі литовських національних віз білорусам", - сказав А.Ажубаліс.

За його словами, все більше людей залучені у будівництво громадянського суспільства в Білорусії, і Литва повинна допомогти їм, "відкривши двері в іншу Європу".

Однак А.Ажубаліс висловив думку, що за останні 4 роки ситуація в Білорусії все ж покращилася. "Згадайте про вибори 2006 р., - сказав він. - У них брало участь значно менше неурядових і, особливо, молодіжних організацій. З того часу політична свідомість в Білорусії підвищилося", - резюмував глава МЗС Литви.

Нагадаємо, раніше Польща оголосила, що з 1 січня 2011 р. вона скасовує плату в розмірі 20 євро за отримання польських національних віз для громадян Білорусії, проте залишила за собою право відмовити у в'їзді будь-кому, причетному до репресій проти опонентів Президента О.Лукашенка.

Відзначимо, цілий ряд західних країн піддав критиці уряд Президента Білорусі О.Лукашенка за репресії відносно прихильників опозиції і журналістів після виборів.

Близько 600 осіб, у тому числі кілька кандидатів у президенти від опозиції, а також близько 20 журналістів були заарештовані в результаті розгону ОМОНом демонстрації протесту проти переобрання О.Лукашенко.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top