Ліга Чемпіонів: "Ювентус" і ПСЖ передбачувано вийшли в чвертьфінал

"Юве" спокійно і впевнено розібрався в Турині з "Селтіком", який вони обіграли в першому матчі 3:0. Сьогодні голів було менше, рахунок 2:0. А ПСЖ і "Валенсія" розійшлися миром. Ця нічия вивела парижан в наступний етап Ліги Чемпіонів.

ПСЖ - Валенсия 1:1
: Лавессі, 66 - Жонас, 55
ПСЖ: Сірігу, Жалле (ван дер Віль, 27), Алекс, Тіаго Сілва, Максвелл, Мотта (Гамейро, 58), Матуиди, Шантом, Моура (Сахо, 83), Пастора, Лавессі
Валенсія: Гуаїта, Барраган, Матьє, Руїс, Сіссоко, Пареха, Альбелда (Банега, 46), Фегули (Пьятті, 64), Коста, Жонас (Вальдес, 76), Солдадо

Оскільки в першому матчі на "Местальї" дружина Ернесто Вальверде поступилася з рахунком 1:2, у Франції їй потрібно було забивати як мінімум двічі. Однак на стартовому відрізку зустрічі м'ячем частіше володіли господарі, тоді як "кажани" діяли на контратаках. Воротарі Сальваторе Сірігу і Вісенте Гуайта зовсім не вступали в гру. Перший важливий момент трапився наприкінці чверті години: Роберто Сольдадо з меж штрафної площі вирішив пробити з ходу, але удар з перспективної позиції у форварда толком не вийшов.

У відсутність Ібрагімовича Єзекилю Лавецці була довірена роль центрфорварда, однак аргентинець залишався на голодному пайку, а коли все-таки отримував м'яч, то був один проти двох-трьох захисників суперника. "Валенсія" діяла всеж активніше, і ось вже Сольдадо ледь не замкнув простріл Алі Сіссохо з лівого флангу. По ходу тайму Крістоф Жалле отримав травму і був змушений поступитися своїм місцем на правому фланзі оборони Грегорі ван дер Вілу.

На якийсь час гра заспокоїлася, а на 33-й хвилині Сольдадо здорово вивів на удар Жонаса - від межі штрафної бразилець вистрілив на рідкість невдало. Потрібно визнати, що у "Валенсії" гра не клеїлася, тоді як "ПСЖ" не прагнув відкриватися, утримуючи комфортний рахунок. У результаті перший тайм закінчився нульовою нічиєю, відверто розчарувавши присутніх на стадіоні "Парк-де Пренс" любителів футболу.

У перерві Вальверде вирішив посилити напад, замінивши свого капітана Давида Албелду на більш схильного до атакуючих дій Евера Банегу. Втім, картину на полі якщо це змінило, то незначно. І тут своє вагоме слово сказав Жонас, що на 55-й хвилині наважився на удар метрів з двадцяти - м'яч ледь торкнувся Алекса і уткнувся в сітку щільно з лівої штангою.

На цю подію наставник господарів Карло Анчелотті відреагував майже моментально, випустивши замість Мотти другого чистого нападаючого в особі Кевіна Гамейро. Колишній футболіст "Страсбурга" і "Лор'яну" дуже активно увійшов у гру, яка в останні 30 хвилин помітно пожвавилася. Зокрема, Гуайта врятував свою команду від великих неприємностей, вигравши забіг до м'яча у Лавецці, якому шикарну передачу з глибини видав Блез Матюйди. Втім, вже в наступній атаці парижани домоглися свого. Гамейро майже до штрафної площі протягнув м'яч, який опинився у Лавецці. З першої спроби 11-й номер пробив прямо в Гуайту, але сам же встиг на добивання і реабілітувався - 1:1.

Цей гол мало що змінив для "Валенсії", якій все одно треба було забивати другий м'яч. Гості відразу ж кинулися вперед, але з огляду на свої ворота. Однак все, на що вистачило "кажанів" - пара кутових, після яких Сірігу упевнено зіграв на виході. Так чи інакше, не показавши своєї кращої гри "Парі Сен-Жермен" пробився до вісімки найкращих команд Європи. Однак підопічним Анчелотті потрібно буде помітно додати, щоб мати гарні шанси на вихід в 1/2 фіналу.

Ювентус - Селтік 2:0
: Матрі, 24, Квальярелла, 65
Ювентус: Буффон, Барцальї, Марроне, Бонуччі, Відаль (Ісла, 67), Пірло (Джаккерини, 69), Погба, Падоин, Пелузо (Асамоа, 59), Квальярелла, Матрі
Селтік: Форстер, Метьюс (Форрест, 52), Вілсон, Ваньяма (Эмброуз, 46), Ізагірре, Каял, Ледлі, Малгрю, Коммонс (Нуіуі, 73), Хупер, Самарас

У Турині команди досить довго розгойдувалися. Хоча футболісти активно пересувалися по полю, за великим рахунком перші двадцять хвилин йшла гра без воріт.

Гостям все ж хотілося грюкнути дверима, і Джо Ледлі метрів з 25 ледь не закрутив м'яч в праву "дев'ятку". Розплата за втрачений момент послідувала негайно. Кріс Коммонс помилився в центрі поля, Андреа Бардзальї перехопивши м'яч, пройшов вперед і видав пас на Квальяреллу, і той пробив низом в правий кут. Фрейзер Форстер парирував удар прямо перед собою, і Матрі, опинившись вчасно в потрібному місці, холоднокровно вразив ціль.

Після забитого м'яча гра пішла веселіше. "Селтік", зрозумівши, що тепер втрачати вже точно нічого, рванув вперед великими силами, сподіваючись відзначитися хоча б голом престижу. Небезпечно пробив здалеку Коммонс, до того ж м'яч зрикошетив від Гері Хупера, але просто фантастичну реакцію продемонстрував 35-літній Джанлуїджі Буффон.

"Кельти" на цьому не заспокоїлися. Гіоргос Самарас, який пропустив перший матч через травму підколінного сухожилля, здорово прорвався по лівому флангу і прострілив з штрафного до дальньої штанги, де Гері Хуперу не вистачило буквально кілька сантиметрів, щоб у стрибку ногою дотягнутися до м'яча.

Протягом всього першого тайму було видно, що шотландці дуже стараються і грають на межі, але їм трохи не вистачає майстерності. Не відсиджувалися в обороні і господарі, але діяли без особливого ентузіазму. Незадовго до перерви підступний удар наніс Артуро Відаль, однак Форстер був напоготові.

Другий тайм також почався з небезпечної атаки "старої синьйори". Комбінацію за участю Поля Погба і Матрі пострілом по воротах завершив Квальярелла, змусивши Форстера знову продемонструвати клас.

Потім на який час пристрасті вщухли, а на 65-й хвилині "бьянконері" забили другий гол. Андреа Пірло зробив майстерну передачу в штрафну з центральної зони, Відаль тут же переадресував м'яч Квальярелі, який безперешкодно послав м'яч у сітку.

Незабаром Відаль і Пірло під аплодисменти публіки покинули поле. Замість них в гру увійшли Маурісіо Ісла і Емануеле Джаккерини, правда, ніяк особливо вони себе не проявили."Селтік" продовжував більше володіти м'ячем, проте істотних дивідендів з цього не зробив. Самарас пробив трохи вище цілі. Останній шанс забити гол престижу був у Бирама Каяля, але Буффон все-таки зберіг свої ворота в недоторканності.