Ліга Чемпіонів: "Мілан" впевнено обіграв "Барселону", а "Галатасарай" і "Шальке" зіграли внічию

"Мілан" зробив величезний крок до того, щоб перемогти "Барселону" по сумі двох матчів і пробитися до чвертьфіналу Ліги чемпіонів УЄФА. Точні удари ганців Кевіна-Прінса Боатенга і Саллі Мунтарі перетворили італійців у фаворитів протистояння. "Шальке" на виїзді зіграв внічию з "Галатасараєм". Джермейн Джонс незадовго до перерви відновив рівновагу після того, як Бурак Йилмаз на початку першого тайму вивів господарів вперед.

Мілан - Барселона 2:0
: Боатенг, 56, Мунтарі, 81
Мілан: Абб'яті, Абате, Мексес, Сапата, Констан, Амброзіні, Монтоліво, Мунтарі, Боатенг, Пацціні (Ньянг, 75), Ель Шаарави (Траоре, 87)
Барселона: Вальдес, Алвеш, Піке, Пуйоль (Маскерано, 88), Альба, Бускетс, Хаві, Іньєста, Фабрегас (А. Санчес, 62), Педро, Мессі

З перших хвилин господарі за підтримки заповнених трибун "Джузеппе Меацца" дали зрозуміти, що абсолютного фаворита зустрічі нітрохи не бояться. Проте після активної і кілька сумбурної стартової п'ятихвилинки на поле стало втілюватися в життя неминуче: каталонці забрали собі м'яч, а міланці приступили до оборони.

Дриблінг Мессі, кілька п'ят і не настільки ефектних, але теж досить ефективних передач дозволили "Барселоні" пару-трійку разів створити напругу в штрафній господарів. Однак цього було явно недостатньо для організації голевого моменту.

Гостям заважало те, що вони грали кілька інертно. Чи то причиною тому став непростий суботній поєдинок з "Гранадою" в чемпіонаті Іспанії і пов'язані з ним перельоти, чи то позначалася абсолютна впевненість у своїх силах. Як би то не було, синьо-гранатовим, які, як завжди, діяли на дуже високому рівні, не вистачало емоцій.

Зате у "Мілана" з ними був повний порядок. "Россонері" передбачувано намагалися зловити оборону суперника на чолі з Карлесом Пуйолем на контратаці. Не сказати, що ці спроби були надто гострі, але, якщо проводити аналогії з боксом, по сумі очок крихітна перевага в першому таймі залишилася за господарями. На 15-й хвилині Стефан Ель-Шаарави отримав передачу на хід і утікав до воріт, але далеченько відпустив м'яч, дозволивши Пуйолю вибити на кутовий.

На цьому небезпечний епізод не закінчився. Ель-Шаарави з кутового зробив передачу на Боатенга, який в дотик пробив. Домашня заготовка цілком могла бути результативною, будь удар півзахисника трохи точніше.

До перерви на половині поля гостей виникла ще одна ситуація, яку "Мілан" може занести собі в актив: після передачі справа активний Ель-Шаарави намагався дотягнутися до м'яча, але в результаті його ногу і м'яч розділила дистанція близько метра. На безриб'ї, як говориться, і це момент...

Зате відразу після перерви перший небезпечний момент викликав вибух захоплення. Після розіграшу штрафного Ріккардо Монтоліво в дотик пробив здалеку, м'яч влучив у стоявшого на межі штрафної Крістіана Сапату і відскочив до Боатенга. З другої спроби ганець влучив туди, куди цілив - 1:0.

Виконуючий обов'язки головного тренера "Барселони" Жорді Роура відреагував миттєво: малопомітного Фабрегаса замінив на Алексіса Санчеса. Гості розуміли, що виїжджати з Італії з рахунком 0:1 - перспектива малоприємна. І включили зовсім інші швидкості, додали в русі, нарешті стало помітнішим сильне бажання забити.

"Барселона" все більше часу проводила на половині поля суперника, але до 76-й хвилини гостроти, як і раніше, не створювала. Тільки коли Андрес Інієста зважився на удар здалеку, фанатам "Мілана" довелося на мить затамувати подих. На щастя, м'яч пролетів поряд зі штангою. Трьома хвилинами пізніше Хаві Ернандес приклався зі штрафного, але перекинув і стінку, і ворота.

Хоча "Барселона" додала, накривати атаки суперника в зародку з допомогою фірмового божевільного пресингу не виходило. Господарям вдавалися контратаки, і одна з них завершилася другим голом. Вийшовший на заміну Мбай Ньянг справа відпасував у центр на Ель-Шаарави, той побачив зліва підключення Мунтарі і віддав м'яку навісну передачу. Ганцю не склало великих труднощів відправити м'яч у дальній кут ударом з льоту - 2:0.

Такий рахунок кардинально змінив розстановку сил у протистоянні. Більш того, каталонці, яким один гол був украй необхідний стратегічно, не зуміли навіть організувати фінальний штурм. Якщо лідер чемпіонату Іспанії хоче зберегти шанси на перемогу в Лізі чемпіонів, то в матчі-відповіді йому необхідно зіграти значно сильніше.

Галатасарай - Шальке 1:1
: Йілмаз, 12 - Джонс, 45
Галатасарай: Муслера - Сабрі Сариоглу (Булут, 83), Семіх Кая, Нункеу, Рієра - Хаміт Алтинтоп (Ебуе, 66), Феліпе Мело, Сельчук Інан, Снейдер (Амрабат, 46) - Дрогба, Йілмаз
Шальке: Хільдебранд - Хегер, Хеведес, Матіп, Коласинач - Дракслер (Барнетта, 84), Джонс, Нойштедтер, Бастос - Фарфан, Хунтелаар (Пуккі, 75)

Матч почався без розгойдування. Вже на першій хвилині Джонс проривався по лівому флангу і потужно пробив з гострого кута - Фернандо Муслера відбив м'яч, але не найкращим чином. Вдалося розрядити обстановку лише завдяки злагодженим діям захисників "Галатасарая".

Господарі, звісно, не стали відсиджуватися в обороні, оскільки темпераментні турецькі вболівальники цього б їм просто не пробачили. На 12-й хвилині активність команди була винагороджена. Сельчук Інан знайшов пасом Бурака Йилмаза, який п'ятою прокинув м'яч собі на хід, залишивши не у справ Бенедикта Хеведеса, і ударом під поперечину вразив ціль. Сьомий гол турецького нападаючого в семи матчах нинішнього розіграша - фантастична результативність.

"Шальке" міг миттєво відновити рівновагу. Після розіграшу кутового Хеведес зробив скидку на дальню штангу, але Клаас-Ян Хунтелаар і Жоель Матіп не розібралися між собою, хто повинен був замикати передачу.

"Галатасарай" заспокоюватися теж не поспішав. Дідьє Дрогба, що скучив за Лігою Чемпіонів, відгукнувся на передачу з глибини, але, прийнявши м'яч не кращим чином, пробив з незручного кута. Хільдебранд парирував удар, а першим на добиванні був Сельчук Інан, котрий вистрілив у поперечину.

Гра продовжилася на зустрічних курсах. Підопічні Фатіха Теріма мало не забили самі собі. Семіх Кайя в небезпечній близькості від воріт зрізав м'яч після прострілу Джефферсона Фарфана. Після цього настало невелике затишшя. Команди набиралися сил, щоб знову загострити гру під завісу тайму.

Надзвичайно активний Дрогба зробив проникаючу передачу на Бурака Йилмаза, а той вискочив один на один з Хільдебрандом. Переможцем з дуелі вийшов кіпер "Шальке", який скоротив до мінімуму кут обстрілу. Захопившись атакою, на 45-й хвилині господарі пропустили швидкий контрвипад. Джонс кинув у прорив Фарфана, який, добігши до лінії штрафної, відповів партнерові діагональної передачею. Форвард холоднокровно відправив м'яч повз Муслеру у сітку. Гол в роздягальню - 1:1.

Зрозуміло, Терім не міг бути задоволений таким ходом подій. Якщо Дрогба був помітний, то це сказати про іншого зоряного новачка "Галатасарая" Уеслі Снейдера було не можна, і в підсумку голландець у перерві був замінений на Нордіна Амрабата. Після симпатичної комбінації небезпечно пробив Альберт Рієра, однак Хильдбранд кулаками відбив удар. "Шальке" відповів пострілом Фарфана з забійної позиції - тут на шляху м'яча став Сабрі Саріоглу.

В цілому, швидкості після перерви впали, і команди, мабуть, думаючи про те, як би не пропустити другий гол, все більше часу проводили в районі центрального кола. Правда, в останні 15 хвилин "Галатасарай" все-таки згадав про те, що він грає в рідних стінах, а нічия - не той результат, якого вболівальники чекають від команди.

Момент створив невгамовний Дрогба, який виграв верхову боротьбу і скинув м'яч на Бурака Йилмаза, який пробив поруч зі штангою. А потім гельзенкірхенців врятував Хільдебранд, який відбив потужний удар Сабрі Саріоглу метрів з 30.

Був шанс і у гостей. Контратаку завершував Юліан Дракслер, але м'яч у ворота не влучив. Доля протистояння вирішиться в матчі-відповіді 12 березня, в якому через дискваліфікацію не зіграє автор голу "Шальке" Джонс.