Ліга Чемпіонів: Фантастичні матчі в Стамбулі і Дортмунді вивели "Реал" і "Боруссію" у півфінал

"Малага" ще на 90 хвилині матчу вела в рахунку і раділа виходу в півфінал Ліги Чемпіонів. Але "Боруссія" довела, що у футболі все можливо, і забивши ще 2 голи, схилила шальки терезів на свою сторону. У Стамбулі "Реал" дуже швидко вийшов вперед, але "Галатасарай" тричі розписався у воротах Лопеса і, здавалося, повернув інтригу в протистояння. Але здалося - не збулося. "Реал" зумів забити ще один гол.

Боруссія Д - Малага 3:2
: Левандовські, 40, Ройс, 90+1, Сантана, 90+3 - Хоакін, 25, Елізеу, 82
Боруссія Д: Вайденфеллер, Сантана, Шмельцер, Суботіч, Гетце, Блащиковські (Шахін, 72), Піщек, Бендер (Шибер, 72), Гюндоган (Хуммельс, 86), Ройс, Левандовскі
Малага: Кабальєро, Гамес, Санчес, Антуньеш, Демікеліс, Дуда (Елізеу, 74), Іско, Камачо, Хоакін (Портільо, 87), Тулалан, Баптішта (Санта Крус, 83)

У першому матчі команди зіграли по нулях, і все повинно було вирішитися в Дортмунді. Порівняно з поєдинком на "Ла-Росаледі" у "Малаги" в стартовому складі були дискваліфіковані Велігтон і Мануель Итурра. А ось у "Борусії" повернувся в стрій Якуб Блащиковські, який довгий час не грав через травму.

На кону стояла путівка до півфіналу найпрестижнішого єврокубку, тому гравці обох команд на початку матчу більше уваги приділяли обороні. Ближче до середини першого тайму господарі з гучними піснями своїх уболівальників, заволоділи ініціативою і почали діяти активніше в нападі.
Правда, до особливо небезпечних моментів справа не доходила. Відзначити можна лише епізод, в якому Роберт Левандовскі метрів з 20 спробував відправити м'яч "за комір", вийшовшого з воріт Віллі. Задумано було красиво, але вийшло трохи вище цілі.

"Малага" рідко гостювала на чужій половині поля, однак перший же удар в створ став результативним. На 25-й хвилині Жуліо Баптіста зробив класну передачу на Хоакіна, а той, зігравши "в стінку" з Іско, прибрав на замасі опікуна і лівою пробив низом точно в ближній кут. Роман Вайденфеллер запізнився зі стрибком, і у результаті "Боруссії" потрібно було забивати вже два голи.

Половину завдання підопічні Юргена Клоппа вирішили вже на 40-й хвилині. Маріо Гетце з правого флангу зробив передачу на Марко Ройса, а той геніальним пасом п'ятою вивів Левандовскі на рандеву з Віллі. Польський форвард одним дотиком переграв кіпера "Малаги", а другим - послав м'яч в порожні ворота.

Перед перервою "Малага" могла покарати контратаками господарів. Після подачі зі штрафного Хоакін, вискочивши на м'яч з-за спин захисників, пробив з "другого поверху" - цього разу Вайденфеллер встиг зреагувати.

Початок другого тайму було бурхливим. Віллі парирував щільний удар невгамовного Левандовскі, а на іншому кінці поля не менш активний Хоакін, здавалося, бив головою напевно, але Вайденфеллер в ефектному стрибку перевів м'яч за лицьову лінію.

Територіальною перевагою продовжувала володіти "Боруссія". Гетце, скориставшись помилкою захисника "Малаги" Серхіо Санчеса, вийшов один на один з воротарем, але із забійного положення запустив м'яч у небеса.

"Малага" рідко, але небезпечно контратакувала. Спочатку дальній удар Жеремі Тулалана парирував Вайденфеллер, а потім Дуда не влучив у ствір. Незабаром прийшла черга показати воротарську майстерність Віллі. Спершу аргентинець ногою відбив удар Ройса, а після вийшов переможцем з дуелі з Гетце.

Розплата за нереалізовані моменти послідувала негайно. На 82-й хвилині Іско видав пас на Баптісту, той прострілив на Елізеу, і португальський хавбек з метра розстріляв ворота.

Здавалося, господарям, яким знову потрібно було відігравати два м'ячі, мало що світить. Але за непередбачуваність футбол і люблять у всьому світі. У доданий час Ройс і Феліпе Сантана, забивши по голу з близької відстані, створили диво і вивели "Боруссію" у півфінал.

Галатасарай - Реал 3:2 (перший матч - 0:3)
: Ебуе, 58, Снайдер, 70, Дрогба, 72 - Роналду, 7, 90+3
Галатасарай: Муслера, Гекхан Зан, Кая Лі, Ебуе (Елмандер, 80), Хаміт Алтинтоп (Амрабат, 46), Інан, Мело, Рієра, Снайдер, Дрогба, Умут Булут (Сариоглу, 63)
Реал: Дієго Лопес, Варан, Пепе, Коентрау, Хедіра, Езіл (Альбіоль, 81), Ессьєн (Арбелоа, 31), Модрич, Ді Марія, Роналду, Ігуаїн (Бензема, 73)
Видалення: Арбелоа, 90

Місцева торсіда ще до матчу оголосила околиці криками: "Це "Алі Самі Єн"! Звідси немає виходу!" Проте вже на сьомій хвилині Роналду зробив результат 4:0 за сумою двох зустрічей, і сам "Галатасарай" опинився в безвихідному становищі. Не зумівши як слід відбитися після подачі кутового, турки дозволили "Реалу" ще раз підібратися до воріт. Месут Езіл кинув Самі Хедиру в прорив по правому краю штрафного, той прострілив на Роналду, і португалець випередив Ебуе - 1:0.

Оглушливий свист, яким в перші хвилини супроводжувався кожен дотик мадридців, тепер звучав все тихіше і тихіше. Анхель Ді Марія, отримавши від Роналду блискучий пас п'ятою, міг забити другий гол, але напоготові виявився Фернандо Муслера.

"Галатасараю" попереду дуже не вистачало кращого бомбардира команди Бурака Йилмаза, що пропустив матч через дискваліфікацію. Лише на 39-й хвилині Снейдер ударом низом потривожив Дієго Лопеса.

У перерві Терім, прагнучи внести позитивні зміни в гру, випустив Нордіна Амрабата замість Хаміта Алтинтопа. Однак гості продовжували домінувати і в другому таймі. Ді Марія вивів на ударну позицію Роналду, але португалець показав, що він не супермен і теж може пробити повз.

Після цього "Галатасарай" нарешті завівся і почав створювати мадридській обороні труднощі. На 57-й хвилині господарі зрівняли рахунок. Снейдер прострілив від лицьової лінії на межу штрафної, і набігавший Ебуе гарматним пострілом вразив ліву "дев'ятку". Цей гол став для івуарійця першим в сезоні.

Незабаром Снейдер відверто пробачив "Реал", коли Фабіу Коентрау допустив помилку, в простій ситуації виклавши м'яч під удар голландцеві. Якщо тоді він розгубився і промахнувся з забійної позиції, то на 70-й хвилині все-таки вразив ворота Лопеса. Снейдер майстерно обіграв Рафаеля Варана і більярдним ударом відправив м'яч у сітку. Пройшло лише дві хвилини, і рахунок став 3:1. Амрабат прострілив у воротарську, а Дрогба показав клас і завдав бездоганного удару п'яткою. Трибуни були в екстазі.

Міг Дрогба і зробити дубль, але взяття воріт не було зараховано через офсайд. Гості помітно хвилювалися, що вилилося у видалення Альваро Арбелоа, який отримав дві жовті картки поспіль. На останніх секундах Роналду скоротив відставання "Реала" в рахунку з передачі Каріма Бензема. Кращий бомбардир турніру забив вже 11-й гол, а його команда в п'ятницю дізнається ім'я суперника по півфіналу.