Ліга Чемпіонів: "Баварія" розібралася з "Арсеналом", а "Порту" обіграло "Малагу"

"Порту" весь матч проти "Малаги" володіло ініціативою і завдяки голу Жоау Моутінью заслужено перемогло. А переконлива перемога над "Арсеналом" в Лондоні зробила "Баварію" явним фаворитом на вихід до 1/4 фіналу.

Арсенал - Баварія 1:3
: Подольскі, 55 - Кроос, 7, Мюллер, 21, Манджукич, 77
Арсенал: Щесны, Санья, Мертезакер, Вермален, Косельни, Артета, Вілшир, Уолкотт, Ремсі (Росіцкі, 71), Касорла, Подольскі (Жиру, 71)
Баварія: Нойер, Данте, ван Бюйтен, Лам, Бадштубер (Роббен, 64), Мартінес, Мюллер, Алаба, Швайнштайгер, Кроос (Густаво, 73), Манджукич (Гомес, 79)

Вирішивши не витрачати час на розвідку, "Баварія" до середини першого тайму домоглася переваги у два м'ячі і помітно підвищила шанси на те, щоб продовжити свою безпрограшну серію до 19 матчів. "Арсенал" на голи Тоні Крооса і Томаса Мюллера відповів точним ударом екс-форварда мюнхенців Лукаса Подольські. Перший пропущений в 2013 році м'яч змусив "Баварію" стрепенутися, в результаті чого гості забили ще раз, відновивши комфортну перевагу зусиллями Маріо Манджукіча.

Господарі почали зустріч досить активно. Санті Касорла, який розташувався на нерідному правому фланзі, без утоми терзав великоваговий центр оборони суперника, у чому йому намагався допомагати зайнявший позицію центрфорварда Тео Уолкотт. Розбігтися лондонцям не дозволив Кроос, який відкрив рахунок вже на сьомій хвилині ефектним ударом з льоту.

Забивши, мюнхенці заграли помітно більш розміреним темпом і незабаром знову відзначилися. Даніель ван Буйтен після чергової подачі з кутового завдав потужного удару у Войцеха Щенсни, а Мюллер, що опинився в потрібному місці, добив м'яч у сітку з півметра. Залишок тайму розчинився в боротьбі за середину поля, причому мюнхенці виглядали все ж гостріше і, будь поточніше Манджукіч після навісу Філіпа Лама, довели справу до розгрому.

Початок другого тайму подарував натяк на інтригу. Мануель Нойер застиг в полупозиции після розіграшу кутового і дозволив Подольські відправити м'яч у сітку з лінії воротарського майданчика. Але розвинути успіх "каноніри" не зуміли.

Гості, навпаки, створювали момент за моментом. Рібері з вигідної позиції стрельнув по горобцях, Кроос змусив Щенсни витягати м'яч з "дев'ятки", а Хаві Мартінес вдарив трохи вище. Розплачуватися за марнотратство мюнхенців міг змусити Олів'є Жиру, але, вийшовши на заміну, він першим же торканням відправив м'яч прямо в Нойєра. А чи не в наступній атаці "Баварія" забила в третій раз.

Лам зробив черговий рейд по своєму флангу і прострілив на дальню штангу, де Манджукіч дістався до м'яча швидше захисника. 13 березня, коли в Мюнхені відбудеться матч-відповідь, "Арсенал" може врятувати тільки диво.

Порту - Малага 1:0
Гол
: Моутіньо, 56
Порту: Елтон, Данило, Отаменді, Мангала, Алекс Сандро, Фернандо, Лучо Гонсалес (Каштру, 90+1), Жоау Моутіньо, Ізмайлов (Амсу, 71), Варела (Дж.Родригес, 58), Мартінес
Малага: Кабальєро, Веллигтон, Демікеліс, Серхіо Санчес, Антунеш, Тулалан, Итурра (Камачо, 78), Хоакін (Портільо, 63), Іско, Жуліо Баптішта (Пиазон, 78), Санта Крус

Першу зустріч 1/8 фіналу господарі почали активніше. Вони більше володіли м'ячем і частіше створювали небезпечні моменти. Вже на четвертій хвилині Марат Ізмайлов прийняв м'яч на лінії штрафного, звільнився з-під опіки і з лівої ноги пробив у нижній кут, однак Віллі був напоготові.

Потім "Порту" вирішив спробувати щастя на "стандартах". Після подачі кутових Фернандо і Силвестре Варела вигравали повітря, але їх ударам не вистачало точності. Хоча наставник "Малаги" Мануель Пеллегріні перед матчем обіцяв зберегти вірність ідеям атакуючого футболу, андалузці більшу частину першого тайму просиділи в глибокій обороні, навіть не думаючи про контрвипади.

Про співвідношення сил на полі до перерви найкраще говорила статистика ударів і володіння м'ячем - 9:1 і 64% на 36% на користь "Порту". Однак, незважаючи на повну перевагу дружини Вітора Перейри, реальні можливості для взяття воріт виникали вкрай рідко.

Після перерви малюнок гри дещо змінився. "Малага" почала переходити на чужу половину поля і заробляти штрафні та кутові, правда, будь-яких дивідендів їй це не принесло.

Оскільки гості розкрилися, атаки "Порту" стали більш небезпечними. Ізмайлов здорово відкрився перед воротами під флангову передачу Варели і в боротьбі із захисником спробував пробити в дальній кут. На біду російського хавбека, м'яч пролетів в сантиметрах від штанги.

На 56-й хвилині тиск "Порту" приніс свої плоди. Алекс Сандро з лівого флангу зробив розрізанний пас на Моутінью, і хавбек збірної Португалії в дотик розстріляв ворота Віллі. Привітати своїх партнерів із забитим м'ячем в чужу штрафну прибіг навіть голкіпер Елтон.

Після пропущеного гола "Малага" знову всіма силами посунулася назад, а наставник господарів Перейра не захотів задовольнятися мінімальною перевагою і випустив замість втомленого Варели колумбійця Хамеса Родрігеса, який нещодавно відновився після травми. Ведучий нападаючий "драконів" моментально включився в гру і мало не закрутив м'яч з-за меж штрафного у "дев'ятку". Потім був замінений і Ізмайлов. Замість російського півзахисника, який залишив поле під оплески, з'явився Крістіан Атсу. Активно використовував заміни і тренер "Малаги", але переламати хід гри йому не вдалося. Тепер всі надії "анчоусів" пов'язані з поєдинком у відповідь на "Ла-Росаледе" 13 березня.