Лідери п'яти країн призвали G20 провести реформи для відновлення світової економіки
Лідери п'яти держав - США, Франції, Канади, Південної Кореї і Великобританії - закликають країни "великої двадцятки" (G20) провести заявлені реформи для відновлення світової економіки.
Лист, звернений до держав "великої двадцятки", підписали президент США Барак Обама, прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер, глава Франції Ніколя Саркозі, президент Південної Кореї Лі Мен Бак і прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун, передає Reuters.
"Наша перша мета - повернутися до стійкого зростання і створення робочих місць. Для виконання цієї мети нам потрібно розробити спільні стратегії і працювати разом, щоб переконатися, що наша фіскальна, монетарна, валютна, торгова і структурна політика співвідноситься з міцним, стабільним і збалансованим зростанням", - йдеться в документі.
Лідери провідних країн повинні переконатися, що міжнародна фінансова система достатньо укріплена для того, щоб відповідати потребам глобальної економіки, вважають лідери п'яти держав. "Відновлення світової економіки все ще залишається дуже крихким. Поточні проблеми у ряді держав свідчать про ряд ризиків для світової економічної і фінансової стабільності", - йдеться в зверненні.
При цьому в підписаному листі не має прямої згадки щодо чутливої для американо-китайських відносин проблеми обмінних курсів, хоча КНР і продовжує чинити опір тиску з боку США щодо зміцнення юаня.
Наступна зустріч міністрів фінансів і глав держав G20 відбудеться в Торонто (Канада) 26-27 липня, після чого приймати лідерів G20 в листопаді буде Південна Корея.
Нагадаємо, на останньому саміті G20, який відбувся у вересні 2009 р. в американському Піттсбурзі, глави держав домовилися надати G20 статус першорядного глобального форуму з питань економіки.
G20- це неформальне економічне співтовариство, яке об'єднує Євросоюз і 19 провідних розвинених країн світу та країн, що розвиваються - Аргентину, Австралію, Бразилію, Канаду, Китай, Францію, Німеччину, Індію, Індонезію, Італію, Японію, Південну Корею, Мексику, Росію, Саудівську Аравію, ПАР, Туреччину, Великобританію і США. У країнах "двадцятки" живе дві третини населення Землі і виробляється 85% світового валового продукту.