Лідери парламентських фракцій обговорять дату перевиборів в проблемних округах

Спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Рибак заявив, що під час перерви в 12:00 запрошує голів всіх парламентських фракцій до себе в кабінет для проведення консультацій та узгодження дати проведення перевиборів у п'яти одномандатних округах. Про це він заявив в ході пленарного засідання.

Спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Рибак заявив, що під час перерви в 12:00 запрошує голів всіх парламентських фракцій до себе в кабінет для проведення консультацій та узгодження дати проведення перевиборів у п'яти одномандатних округах. Про це він заявив в ході пленарного засідання.

"В порядку денному на сьогодні стоїть законопроект про вибори до Верховної Ради в одномандатних округах. Я запрошую до 12:00 до себе голів фракцій, щоб узгодити дату проведення виборів. Потім ми його розглянемо", - сказав Рибак.

Опозиція наполягає, що пеервыборы повинні проходити восени, імовірно 27 жовтня. Партія регіонів хоче призначити вибори на кінець серпня.

Читайте також: У Раді з'явився законопроект про проведення виборів у проблемних округах 18 серпня

Зараз у парламенті зареєстрований законопроект № 2971-д "Щодо повторних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах№ 94, 132, 194, 197, 223". Відповідно до законопроекту пропонується призначити повторні вибори на 18 серпня 2013 р. Співавторами законопроекту є голова профільного комітету Давид Жванія і члени комітету Ольга Михайленко, Анатолій Близнюк та інші.

У проекті закону прописано, що він має одноразове застосування.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбулися 28 жовтня 2012 р. Однак, у Верховну Раду пройшли 445 народних депутатів. 5 листопада ЦВК визнала неможливим встановлення достовірних результатів голосування на виборах народних депутатів ВР VII скликання на округах № 94, 132, 194, 197 і 223 у зв'язку з численними порушеннями, допущеними в ході голосування і підрахунку голосів. Там мають відбутися перевибори.

Читайте також: США вимагають від України перевиборів на проблемних округах

В окрузі №94 у Київській області, відповідно до протоколів, переміг опозиціонер Віктор Романюк, однак кандидат від ПР Тетяна Засуха через суд домоглася скасування результатів голосування на 30 дільницях. В окрузі №132 також переміг кандидат від "Батьківщини" Аркадій Корнацький, проте кандидат від влади Віталій Травянко оскаржив результати. Все закінчилося втручанням "Беркута" у виборчий процес. У Черкаській області в округах №194 та №197, згідно протоколів, перемогли опозиціонери Микола Булатецький і Леонід Доценко, однак через суди підрахунок результатів був зірваний Валентиною Жуковською та Богданом Губським. У київському окрузі №223 виборчий процес перетворився на фарс. ОВК не захотіла визнавати результати голосування за протоколами, за яким Юрій Левченко з "Свободи" переміг Віктора Пилипишина.

Після виборів було вирішено провести у проблемних округах перевибори. Однак це питання затягнулося більш ніж на півроку. І тільки в кінці травня представники опозиції і парламентської більшості досягли принципової угоди про проведення повторних виборів народних депутатів у проблемних округах. У Партії регіонів погодилися з аргументами опозиції, яка наполягала на тому, що вибори повинні пройти не пізніше осені і тільки в п'яти округах, де ЦВК не змогла встановити результати голосування.

Читайте також: Опозиція підтримає на перевиборах в проблемних округах все тих же кандидатів

Таким чином, Олександр Домбровський та Павло Балога, яких раніше суд позбавив мандатів, збережуть свої депутатські повноваження.

Вибори в проблемних округах пройдуть за старим законом.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся