ua ru

Лідери ЄС створили європейський "економічний уряд"

Автор: RBC.UA
Лідери ЄС створили європейський "економічний уряд", роль якого будуть виконувати регулярні саміти зони євро. Про це йдеться в проекті підсумкової заяви саміту в Брюсселі, повідомляє радіо "Маяк".

Лідери ЄС створили європейський "економічний уряд", роль якого будуть виконувати регулярні саміти зони євро. Про це йдеться в проекті підсумкової заяви саміту в Брюсселі, повідомляє радіо "Маяк".

До виборів його голови у травні 2012 р. функції спікера цього інституту буде виконувати президент ЄС Херман Ван Ромпей.

Нагадаємо, сьогодні глави країн та урядів країн, що входять в єврозону, почали черговий раунд переговорів в пошуках виходу з системної боргової кризи.

Основне завдання, що стоїть перед європейськими лідерами, - порятунок єдиної європейської валюти і запобігання подальшого розповсюдження кризи.

Однак між країнами існують значні розбіжності з двох основних питань саміту: на скільки необхідно збільшити розмір європейського фонду фінансової допомоги і яка частина грецьких боргів повинна бути списана.

Зазначимо, Президент Франції Ніколя Саркозі певен, що у переговорах з подолання кризи в єврозоні намітився прогрес. Свої слова він промовив у м. Брюсселі, підводячи підсумок діалогу з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

"Прогрес в наявності. В термін до наступної середи (26 жовтня) має бути знайдено рішення, комплексне рішення, сміливе рішення, остаточне рішення. У нас немає іншого вибору", - заявив французький лідер. Він особливо підкреслив, що майбутні саміти глав регіону носять вирішальний для виходу з кризи характер.

Втім, Меркель заявила, що не варто чекати важливих рішень від сьогоднішнього саміту глав держав Євросоюзу.

Зазначимо, на 23 жовтня в Брюсселі заплановано проведення "марафону" з трьох самітів, які триватимуть до 26 жовтня. Крім глав держав, в них візьмуть участь представники Міжнародного валютного фонду і глави як центральних банків-регуляторів, так і приватних кредитних організацій. На останній день в учасників заплановано обговорення самого головного питання - порятунку Греції. Уряд республіки вже пішов на вкрай жорсткі заходи економії, що дозволило їй отримати черговий транш кредиту. Крім того, все частіше від представників країн - учасниць союзу виходять пропозиції про списання боргу.

При цьому прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу зазначив, що критична ситуація, що склалася в економіці Греції - це проблема не тільки Афін, але і всієї Європи і зажадав від голів країн ЄС підтримати кроки свого уряду з виходу з кризи.

Два дні тому стало відомо, що міністри фінансів ЄС схвалили виділення Греції шостого траншу фінансової допомоги в обсязі 8 млрд євро в рамках кредитної лінії 110 млрд євро, його перерахування очікується в першій половині листопада 2011 р.

У 2009 р. Греція опинилася перед обличчям найбільшої фінансової кризи через надзвичайно високі борги перед урядами інших країн. У травні минулого року МВФ і Євросоюз виділили грецькій владі кредитну лінію у розмірі 110 млрд євро. Однак цього виявилося недостатньо, і в липні цього року на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакету фінансової допомоги в розмірі 109 млрд євро, понад діючу програму.

Криза в грецькій економіці призвела до серйозних проблем країн єврозони в цілому.

Багато європейських банків (насамперед - французькі) є власниками державних облігацій Греції, тому посилення боргової кризи в грецькій державі загрожує новою хвилею загальноєвропейської рецесії.