ua ru

Особистий тренер Кличка: Столар готується отримати контроль над Київською областю

Особистий тренер Кличка: Столар готується отримати контроль над Київською областю Фото: Вадим Столар став "особистим тренером" мера Києва Кличка
"Сірий кардинал" команди мера Києва Віталія Кличка Вадим Столар готується зміцнити свої позиції у столичній владі. З його подачі вже найближчим часом новим головою Київської ОДА може бути призначено віце-президента Національної академії аграрних наук України Максима Мельничука. На цій посаді він замінить Володимира Шандру, який керував областю з березня 2014 року.

"Сірий кардинал" команди мера Києва Віталія Кличка Вадим Столар готується зміцнити свої позиції в столичнІЙ владІ. З його подачі вже найближчим часом новим головою Київської ОДА може бути призначено віце-президентА Національної академії аграрних наук України Максима Мельничука. На цій посаді він змінить Володимира Шандру, який керував областю з березня 2014 року.

Останній із могікан

Заяву про відставку Шандра написав минулого тижня, про що сам повідомив на своїй сторінці у Facebook. "Хочу повідомити читачам своєї сторінки про те, що вчора (26 січня - РБК-Україна) написав заяву про звільнення за власним бажанням", - повідомив чиновник. Причини такого вчинку він не повідомив.

Поки що офіційно президент не звільнив Шандру з посади. У свою чергу, перший заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді Ігор Кононенко минулого тижня повідомив РБК-Україна, що новим керівником Київської області узгоджений Максим Мельничук. Останній поки що цю інформацію не коментує.

Шандра керував областю без малого два роки. В Київську ОДА він був призначений відразу після Революції Гідності. Тоді посади голів ОДА поділили між собою три партії, які сформували нову більшість у Верховній Раді - "Батьківщина", "УДАР" і "Свобода".

Київська область за квотою відійшла партії Віталія Кличка. Після президентських виборів позиції Шандри похитнулися. На його посаду претендував представник команди Петра Порошенка Лев Парцсхаладзе. У команді президента він користується підтримкою Сергія Березенко - раніше глави Держуправління справами, а нині - впливового депутата від БПП.
Але Шандра зміг втриматися в кріслі - восени 2014 року Парцхаладзе став його заступником. Незважаючи на компроміс, позиції глави ОДА залишалися досить хиткими. Напередодні місцевих виборів-2015 саме Парцхаладзе, а не Шандра очолив Київську обласну організацію партії президента "Солідарність".

Втім, він провалив кампанію. В результаті БПП хоч і отримав в облраді 22 мандата 84, але фактично залишився там у меншості проти ситуативної коаліції з "Батьківщини", "Самопомочі", РПЛ і "Опоблока".

Напередодні місцевих виборів УДАР влився в "Солідарність". Але за умовами об'єднання команда Кличка зберігала за собою посаду Київського губернатора.

Чому голову Київської ОДА вирішили міняти саме зараз, а не відразу після місцевих виборів? Співрозмовники РБК-Україна як в команді Кличка, так і в команді президента пояснюють це просто. На Банковій згадали про зобов'язання меред мером столиці в переддень майбутніх кадрових перестановок в уряді.

На Банковій потребують голосів частини фракції БПП, яка орієнтується на Кличка. Зокрема, щодо кандидатури особисто неприємного меру Віталія Ковальчука, який розглядається в якості одного з претендентів на посаду першого віце-прем'єра. "Ще перед виборами БПП і УДАР узгодили пакет призначень" в тому числі і з посад губернаторів Київської та Полтавської областей. Ось зараз президент готується виконати свої зобов'язання", - говорить співрозмовник РБК-Україна в команді Кличка.

Столарна справа

Формально потенційний наслідувач Шандри в кріслі голови Київської ОДА Максим Мельничук не має до екс-депутата Київради Вадима Столара ніякого відношення. Він віце-президент Національної академії аграрних наук. На місцевих виборах Мельничук балотувався в мери столиці від Аграрної партії України, але за результатами кампанії показав результат в рамках статистичної похибки.

Мельничук має досвід роботи держуправління - у 2010-2011 роках він працював заступником міністра аграрної політики. Тоді вважалося, що посаду він отримав за протекцією власника компанії "Миронівський хлібопродукт" Михайла Косюка. Мабуть, Мельничук зберіг відносини з підприємцем, адже саме Косюк - спонсор Аграрної партії України.

Тим не менш, співрозмовники РБК-Україна як в Ударі, так і в БПП, і в Адміністрації президента стверджують, якщо Мельничука все ж призначать головою Київської ОДА, то цим він в першу чергу буде зобов'язаний не Косюку, а саме Столару. Втім, співрозмовники визнають - зв'язку з Косюком забезпечили згоду команди президента на кандидатуру Мельничука.

РБК-Україна писало, що в команді Кличка Вадим Столар має зараз відношення практично до всіх ключових кадрових рішень. Під час місцевої виборчої кампанії саме він вів переговори з БПП про об'єднання.

Крім того, екс-депутат Київради фактично контролює діяльність ключових комунальних підприємств столиці. "Кличко потрібен тренер. Зараз його тренує Столар", - так раніше в неформальній бесіді з РБК-Україна охарактеризував ситуацію в команді мера один з лідерів БПП.

Крім потенційного губернатора Київської області, Столар найближчим часом може зміцнити свої позиції в партійній структурі БПП. Співрозмовники РБК-Україна в Київській міській організації партії президента стверджують, що найближчим часом у неї зміниться керівник. До останнього часу київську "Солідарність" очолював Ігор Кононенко.

Але за інформацією РБК-Україна його на посаді готується замінити представник команди Кличка Дмитро Білоцерковець. На місцевих виборах він був одним із заступників центрального штабу "Солідарності", який очолював Кононенко. У штаб Білоцерковець потрапив за квотою УДАРУ.

В команду Кличка Білоцерковець прийшов ще напередодні парламентських виборів-2012, тоді він керував севастопольською організацією УДАРУ. Після зміни влади в країні і анексії Криму Білоцерковець перебрався в Київ. Зараз його також прийнято вважати близьким до Столара.

Якщо Мельничук буде призначений головою Київської ОДА, а Білоцерковець очолить київську міську "Солідарність" - Столар ще більше зміцнить свої позиції в столиці і області і фактично стане ключовим гравцем, який впливає на політику в столичному регіоні.