ua en ru

Ліберальні демократи Британії обмірковують можливість участі в коаліції

Автор: RBC.UA
Лідер британських ліберальних демократів Нік Клегг заявив, що проведе переговори з членами партії і зважить пропозицію партії консерваторів про створення коаліції.

Лідер британських ліберальних демократів Нік Клегг заявив, що проведе переговори з членами партії і зважить пропозицію партії консерваторів про створення коаліції, повідомляє ВВС.

Британські консерватори (торі), що одержали найбільше число голосів на парламентських виборах, проте не мають можливості самостійно сформувати уряд, у п'ятницю почали переговори про коаліцію з ліберальними демократами.

Торі не вистачає 20 місць для того, щоб самим сформувати кабінет міністрів. Співпраця з лібдемамі, які показали третій результат і одержали 57 місць, може допомогти Девіду Камерону зайняти пост прем'єра. Він заявив, що готовий зробити лідеру ліберал-демократів Ніку Клегг "відкритий і всеосяжне пропозицію".

У той же час, лідер лейбористів і чинний прем'єр Гордон Браун також не виключає можливості коаліції з ліберал-демократами і вже заявив про спільність поглядів двох партій.

Нагадаємо, за підсумками виборів, у новому парламенті консерватори зможуть зайняти 306 місць, тобто до абсолютної більшості їм не вистачає рівно 20 голосів, представництво лейбористів скоротитися на 91 місце і складе 258 депутатських мандатів, а лейбористи отримають 57 місць.

Відзначимо, до тих пір, поки в парламенті не сформується більшість, країною буде продовжувати керувати Гордон Браун. Теоретично Браун може продовжити керувати країною, домагаючись підтримки в парламенті кожного конкретного закону, у той час як, коаліція торі і лібдемів безумовно створить у парламенті більшість, необхідну для зміни уряду.

Консерватори можуть розраховувати на те, що на співпрацю з ними підуть представники інших партій, що пройшли до парламенту (в загальній складності, вони одержали 28 місць).

Найбільш вірогідним союзником торі можна вважати, наприклад, Північноірландську Демократичну юніоністську партію, що отримала вісім місць. Однак цієї підтримки недостатньо для того, щоб набрати 326 голосів.
Можливе співробітництво лейбористів з лібдемами не дасть їм необхідної більшості, однак дозволить Г.Брауну залишитися при владі.

Ключовим питанням для ліберал-демократів є реформа виборчої системи. Якщо б місця в британському парламенті розподілялися пропорційно отриманим голосам в масштабі всієї країни, при нинішньому рівні підтримки лібдеми могли б розраховувати, щонайменше, на 140-150 місць.

Але так як у країні діє мажоритарна система, при якій депутатські мандати отримують переможці виборів в округах, місця в парламенті дістаються тим партіям, хто ефективніше організовує роботу на місцях.

Лідер лейбористів Гордон Браун, що продовжує залишатися прем'єр-міністром країни, у п'ятницю заявив, що британський народ повинен вирішити на референдумі, якою має бути виборча система країни.