Лагард: Збільшення потенціалу EFSF і ESM допоможе МВФ в розширенні власних ресурсів

Рішення Єврогрупи щодо збільшення антикризового потенціалу єврозони підтримає зусилля Міжнародного валютного фонду (МВФ) з розширення власних ресурсів, вважає глава МВФ Крістін Лагард.

Рішення Єврогрупи щодо збільшення антикризового потенціалу єврозони підтримає зусилля Міжнародного валютного фонду (МВФ) з розширення власних ресурсів, вважає глава МВФ Крістін Лагард.

"Я вітаю рішення міністрів фінансів єврозони з розширення сумарного кредитного потенціалу антикризових фондів EFSF і ESM. Об'єднання ресурсів EFSF і ESM поряд з іншими зусиллями, що робляться європейськими лідерами, підтримає зусилля МВФ щодо розширення власних ресурсів, що піде на користь всьому європейському співтовариству", - йдеться в заяві Лагард, опублікованій прес-службою МВФ.

Раніше сьогодні Єврогрупа прийняла рішення збільшити сумарний кредитний потенціал антикризових фондів EFSF і ESM до 800 млрд євро.

На початку 2012 р. МВФ оголосив, що потребує додаткових ресурсів на 500 млрд дол для нейтралізації наслідків європейської боргової кризи. При цьому у вказану суму входять 200 млрд дол, що країни єврозони в грудні 2011 р. пообіцяли внести до фонду на боротьбу з європейським борговою кризою. Фонд оцінює світові потенційні потреби у фінансуванні в 1 трлн дол на найближчі роки.

Нині МВФ має у своєму розпорядженні приблизно 380 млрд дол, що він може використовувати для кредитування проблемних країн. Таким чином, виходячи з намірів МВФ, загальний обсяг резервів фонду може бути збільшений приблизно до 1 трлн дол

На саміті G20 4 листопада 2011 р. країни G20 зобов'язалися забезпечити МВФ достатніми фінансовими ресурсами для виконання своєї системної ролі. Як повідомляв Reuters з посиланням на свої джерела, на збільшенні обсягів фонду наполягав Президент Франції Ніколя Саркозі. Обговорювалося, що це буде сума в розмірі 300-350 млрд дол. Пізніше Саркозі повідомив, що ресурси МВФ таки будуть збільшені, однак, конкретні цифри стануть відомі пізніше.

У лютому повідомлялося, що міністри фінансів і керівники центробанків G20 запропонують збільшити ресурси Міжнародного валютного фонду (МВФ) через двосторонні кредити і випуск облігацій фонду.

МВФ вже вдавався до двосторонніх угод про купівлю-продаж своїх облігацій після світової фінансової кризи. Так, в 2009 р. Китай придбав облігації МВФ на 50 млрд дол, а навесні 2010 р. Індія і Росія вклали в папери МВФ по 10 млрд дол

Раніше повідомлялося, що країни БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південно-Африканська Республіка) виступають за збільшення розмірів МВФ. Таким чином, вони можуть підсилити свій вплив у структурі фонду. Експерти відзначали, що розвинені країни не підуть на такий крок.

У вересні 2011 р. глава МВФ Лагард попередила, що поточні кредитні можливості фонду "тьмяніють у порівнянні з потенційним обсягом кредитів, які можуть знадобитися у разі ескалації боргової кризи єврозони". У липні розрахунки показували, що при найгіршому розвитку подій обсяг валютного попиту складе 640 млрд дол

МВФ вже фінансував програми стабілізації в Греції, Ірландії та Португалії, і є серйозні побоювання, що без кредитів МВФ не обійдуться Італії та Іспанія. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top