ua en ru

Лагард: Необхідно ввести посаду міністра фінансів єврозони

Автор: RBC.UA
Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард запропонувала країнам єврозони ввести посаду міністра фінансів для всіх країн єдиної валюти, а також випустити евробонди.

Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард запропонувала країнам єврозони ввести посаду міністра фінансів для всіх країн єдиної валюти, а також випустити евробонди, передає Reuters.

У своєму інтерв'ю французьким СМІ Лагард відзначила, що дані кроки потрібні країнам Євросоюзу для запобігання погіршенню економічної обстановки.

"Не можна обмежуватися створенням валютного союзу, необхідно зробити крок у бік посилення контролю за бюджетом, введення інструментів контролю у фінансовому секторі і нових механізмів розв'язання банківської кризи. Цим повинні займатися не центральні банки країни, а влада ЄС", - відзначила вона.

За словами Лагард, "дуже важливо підняти питання про створення подібних інститутів в єврозоні". У теж час глава МВФ зазначила, що дане питання "не може бути вирішене за один день".

Нагадаємо, глава Єврогрупи Жан-Клод Юнкер попередив Грецію про негативні наслідки виходу з єврозони.

Відзначимо, 10 червня ц.р. міністри фінансів країн "Великої сімки" (G7) підтримали рішення Іспанії попросити про фінансову допомогу, а також прийнятий Єврогрупою план з рекапіталізації банківського сектора Іспанії. Учасники діалогу зійшлися на думці, що подібний підхід - новий крок у фіскальній інтеграції всього регіону.

В свою чергу, президент Німецького федерального банку Йенс Вайдман висловив сумнів у тому, що єврозона виживе без створення фіскального союзу. "Європейський валютний союз не зможе довго існувати в його нинішній формі. Необхідна ясність щодо того, чи збираємося ми створювати фіскальний союз або будемо і надалі робити ставку на самостійну національну політику в бюджетній сфері, при якій спільна фінансова відповідальність, природно, дуже обмежена", - заявив Вайдман.

Раніше, 30 травня ц.р. Європейська комісія оприлюднила документ, в якому говориться, що єврозоні слід рухатися по шляху створення "банківського союзу" і розглянути питання прямої рекапіталізації банків за допомогою постійного стабілізаційного механізму ESM.

В той же час, за повідомленням журналу Der Spiegel, європейські інститути розробляють принципи формування фіскального союзу, в якому окремі країни вже не зможуть самостійно накопичувати нові борги. В рамках цього союзу уряду національних держав зможуть розташовувати лише тими засобами, які покриваються її власними доходами. Якщо ж їм знадобиться більше грошей, ніж вони самі мають, то їм доведеться просити про допомогу у ради міністрів фінансів країн єврозони.

Нагадаємо, що бюджетний пакт, підписаний 2 березня 2012 р. тодішнім Президентом Франції Ніколя Саркозі і главами ще 24 країн ЄС (відмовилися підписати пакт тільки глави Чехії і Великобританії), зобов'язує його учасників мати профіцитний або хоча б бездефіцитний бюджет, причому це правило має бути закріплено законодавчо. Витрати держав-учасників пакту не можуть перевищувати його доходи більш ніж на 0,5% ВВП. Порушникам загрожує великий штраф (до 0,1% ВВП), кошти від якого повинні направлятися в Стабфонд Євросоюзу. Додатково зазначається, що країни, державний борг яких перевищує 60% ВВП, зобов'язуються знижувати його як мінімум на 5% в рік.

Для того щоб пакт, покликаний допомогти Європі вийти з боргової кризи, набув чинності, його повинні ратифікувати щонайменше 12 країн. Поки це зробила тільки Португалія.