ua en ru

Лагард: МВФ поки не готовий обговорювати черговий транш фіндопомоги Греції

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) поки не готовий обговорювати умови виділення Греції чергового траншу фінансової допомоги. Таку заяву сьогодні зробила директор-розпорядник фонду Крістін Лагард

Міжнародний валютний фонд (МВФ) поки не готовий обговорювати умови виділення Греції чергового траншу фінансової допомоги. Таку заяву сьогодні зробила директор-розпорядник фонду Крістін Лагард, передає РБК з посиланням на Reuters.

Сьогодні Лагард провела свою першу прес-конференцію з американськими ЗМІ в якості глави МВФ. В ході зустрічі вона підкреслила, що Греція зробила ряд важливих кроків для усунення дефіциту державного бюджету. Однак у той же час, як заявила Лагард, для подолання боргової кризи в країні потрібно докласти більше зусиль.

Глава МВФ також зробила ряд заяв щодо можливого поширення кризи на Італію. За її словами, зростання італійської економіки повинна прискоритися, таким чином в країні підвищиться рівень споживчої довіри. У той же час Лагард висловила впевненість, що італійській владі вдасться уникнути кризи. Вона також зазначила низькі показники дефіциту бюджету в країні, виявлені за підсумками проведеної МВФ перевірки.

Нагадаємо, недовіра інвесторів до італійського банківського сектору в останні дні зростає. Зокрема, побоювання пов'язані з рівнями їх капіталу, а також з невпевненістю ринку в здатності Італії збалансувати бюджет до 2014 р., як планує уряд Сильвіо Берлусконі.

9 липня ц.р. виконавча рада МВФ ухвалила рішення про виділення Греції додаткової допомоги в 3,2 млрд євро. Це рішення МВФ послідувало після того, як міністри фінансів країн євро зони минулого тижня схвалили виділення Афінам 12 млрд євро з кредитної лінії в 110 млрд євро.

Раніше парламент Греції остаточно затвердив 5-річний план жорсткої економії, який дозволяє країні отримати черговий кредитний транш від Євросоюзу і МВФ. Грецькі депутати схвалили супутній законопроект, що визначає конкретні кроки зі скорочення витрат на 28 млрд євро за 5 років.

Зараз ЄС працює над другим пакетом екстреної допомоги Греції. Як стверджують інформовані джерела, об'єм другого пакету фінансової допомоги від ЄС і МВФ може досягти 65 млрд євро. За їх даними, програма передбачає, зокрема, "технічну" підтримку з боку Євросоюзу, а саме втручання в процес приватизації в Греції.

У 2009 р. Греція опинилася перед лицем найбільшої фінансової кризи через надзвичайно високі борги Афін перед урядами інших країн. У травні 2010 р. МВФ і Євросоюз виділили грецьким властям кредитну лінію у розмірі 110 млрд євро. Взамін керівництво Греції зобов'язалося здійснити ряд заходів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити ряд робочих місць, а також провести широку програму приватизації.

Ці заходи украй непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки і інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.

Відзначимо, що на своїй дебютній прес-конференції новообрана глава МВФ Крістін Лагард заявила, що пріоритетом МВФ зараз є вирішення проблеми суверенних боргів, які «охоплюють всі розвинені економіки, - від США до Японії, але з явним фокусом на єврозоні і, особливо, на Греції».