ua en ru

ЛАД підготувала новий план з припинення насильства в Сирії

Автор: RBC.UA
Міністри закордонних справ країн Ліги арабських держав сформували новий проект рекомендацій щодо припинення насильства в Сирії, передає Reuters. Документ був підготовлений за підсумками позачергової зустрічі в Каїрі.

Міністри закордонних справ країн Ліги арабських держав сформували новий проект рекомендацій щодо припинення насильства в Сирії, передає Reuters. Документ був підготовлений за підсумками позачергової зустрічі в Каїрі.

Згідно з новим планом, Президент Сирії Башар Асад повинен передати всі владні повноваження своєму першому заступнику, сформувати уряд національної єдності, що має підготувати і провести дострокові парламентські і президентські вибори.

У проекті також говориться, що уряд національної єдності буде відповідати за створення незалежної комісії з розслідування порушень, вчинених проти громадян Сирії режимом Асада протягом 10 місяців акцій протесту. Основним завданням уряду названо відновлення безпеки і стабільності в Сирії.

Передбачається також, що уряд національної єдності за три місяці підготує країну до виборів конституційного органу, уповноваженого скласти нову Конституцію, текст якої буде затверджений через референдум.

Проект включає в себе 15 рекомендацій, що будуть взяті за основу остаточної офіційної заяви ЛАД з цього питання. Згідно з проектом, країни ЛАД мають намір сприяти уряду національної єдності, а також фінансувати і підтримувати розбудову та модернізацію внутрішніх сил безпеки Сирії.

Міністри фінансів країн ЛАД також закликають генерального секретаря організації Набіля аль-Арабі відправити у Дамаск посла, уповноваженого контролювати виконання рекомендацій.

Поки невідомо, на яких підставах ЛАД має намір проводити в життя всі перелічені вимоги.

Зазначимо також, що вчора в Каїрі міністри закордонних справ країн ЛАД вирішили продовжити наглядову місію в Сирії ще на місяць. Очікується, що число спостерігачів буде збільшено, а їх повноваження розширені.

Початковий план ЛАД з врегулювання сирійського конфлікту не приніс ніяких плодів. Відповідно до угоди, досягнутої в листопаді 2011р. між Дамаском і ЛАД, влада Сирії зобов'язалася припинити насильство, налагодити діалог з опозицією, впустити в країну міжнародних спостерігачів і звільнити політичних ув'язнених. Під тиском санкцій Дамаск дозволив роботу спостерігачів ЛАД на території країни. Проте спостерігачі заявили, Асад вимог не виконав. Незабаром після початку роботи місії, ЛАД вирішила не направляти більше в країну своїх спостерігачів.

Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів Євросоюзу і США застосували проти Сирії політику розширення економічних санкцій. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Крім того, на початку вересня 2011 р. Євросоюз запровадив ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.

З березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення та збройні виступи проти уряду країни. Протестувальники вимагають відставки Президента Асада та проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок, проте керівники опозиції під різними приводами відмовляються йти на зближення з владою і встановлення мирного діалогу. За даними ООН, жертвами кровопролиття стали вже більше 5 тис. осіб.