Л.Качиньський розкритикував В.Ющенка за рішення по ОУН і УПА

Президент Польщі Лех Качиньський засудив рішення Президента України Віктора Ющенка присвоїти лідерові Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері звання Героя України. Крім того, Л.Качиньський виступив з різкою критикою на адресу рішення В.Ющенка надати Українській повстанській армії (УПА) статус ветеранської організації.

Президент Польщі Лех Качиньський засудив рішення Президента України Віктора Ющенка присвоїти лідерові Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері звання Героя України. Крім того, Л.Качиньський виступив з різкою критикою на адресу рішення В.Ющенка надати Українській повстанській армії (УПА) статус ветеранської організації.

Л.Качиньський заявив, що Польща негативно відноситься і до діяльності Організації українських націоналістів, повідомляється на офіційному сайті польського президента.

Згідно заяві Л.Качиньського, УПА і ОУН брали участь в масових вбивствах польського населення на національному грунті в східних районах Другої Речі Посполитої, в результаті яких загинули більше 100 тис. людей. Дії даних організацій викликають однозначну різку критику серед польського населення, відзначив він. Л.Качиньський вважає, що "політичні інтереси на Україні запанували над історичною справедливістю".

Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко підписав указ "Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті". Про це він повідомив 29 січня ц.р. під час урочистої церемонії з нагоди 92-ї річниці боїв під Крутами.

"Згідно з цим указом, учасниками боротьби за незалежність України визнаються члени формувань Української центральної ради, Української народної республіки, Західно-Української Народної республіки, Української Держави (Гетьманату) гетьмана Скоропадського, Української військової організації, Української визвольної ради, Організації народної оборони "Карпатська січ" , Організації українських націоналістів, Української повстанської армії та інших військових формувань, організацій, партій і рухів, які боролися за незалежність України", - зазначив В. Ющенко. Він повідомив, що дав доручення Кабміну розробити і подати до Верховної Ради України проект закону, який би визначив правовий статус учасників українського визвольного руху.

22 січня .р., в День соборності України, В.Ющенко присвоїв посмертне звання Героя України лідерові ОУН Степану Бандері.

С.Бандера народився 1 січня 1909 р. в с. Старий Угринів (нині Калуський район Івано-Франківської обл.). З 1929 р. - член ОУН. У червні 1934 р. арештований за участь в підготовці вбивства міністра закордонних справ Польщі Броніслава Пєрацького, який був одним з головних ідеологів політики т.з. "пацифікації" населення Галичини і Волині. У 1936 р. засуджений до страти, проте пізніше вирок був замінений на довічне ув'язнення. Після окупації Польщі в 1939 р. був звільнений, і очолив "революційну" течію в ОУН. 30 червня 1941 р. ОУН під керівництвом С.Бандери проголосила в Львові відновлення на західноукраїнських землях української держави. 6 липня того ж року С.Бандера був арештований німецькими окупаційними властями і поміщений в концтабір Саксенгаузен. Після звільнення з концтабору в 1945 р. очолював діяльність ОУН за кордоном. У 1959 р. в Мюнхені С.Бандера був убитий агентом КДБ із спеціального пістолета, зарядженого ампулами з ціаністим калієм. Похоронений на кладовищі в Мюнхені.

Українська повстанська армія була створена 14 жовтня 1942 року Організацією українських націоналістів. Головнокомандуючим УПА в 1943-1950 рр. був Роман Шухевич. У 2007 р. Президент Віктор Ющенко присвоїв Р.Шухевичу звання Героя України посмертно.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся