Квартальний ВВП Німеччини зріс на 0,5%

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Німеччини в I кварталі 2012 р., за остаточними даними, в порівнянні з попереднім кварталом знизився на 0,5%. Про це повідомило сьогодні Національне статистичне бюро Німеччини. Аналітики також очікували підвищення ВВП на 0,5%.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Німеччини в I кварталі 2012 р., за остаточними даними, в порівнянні з попереднім кварталом знизився на 0,5%. Про це повідомило сьогодні Національне статистичне бюро Німеччини. Аналітики також очікували підвищення ВВП на 0,5%. У порівнянні з I кварталом 2011 р. ВВП Німеччини за аналогічний період 2012 р. виріс на 1,7%, що співпало з попередніми даними. Як наголошується в матеріалах статистичного бюро, позитивний внесок в динаміку ВВП в I кварталі 2012 р. вніс зростання експорту і внутрішнього споживання.

На думку експертів, економіка ФРН в 2012 р. буде рости більш швидкими темпами, ніж очікувалося. Зростання економіки ФРН в поточному році складе 0,9%, а в 2013 р. - навіть 2%. Експерти наголошують, що за останні три десятиліття німецькі підприємства ще ніколи не були такими конкурентоспроможними, як в даний час. У зв'язку з сприятливою економічною ситуацією аналітики очікують також зниження бюджетного дефіциту: так, в 2012 р. розмір нової заборгованості повинен скоротитися до 0,6% від обсягу внутрішнього валового продукту (ВВП), а в 2013 р. - до 0,2%.

Раніше уряд Німеччини узгодив програму бюджетної консолідації до 2016 р. Програма передбачає, що ФРН зможе досягти збалансованого бюджету вже до 2016 р. Дефіцит бюджету буде поступово скорочуватися: в 2013 р. країна розраховує, що обсяг чистих запозичень не перевищить 19,6 млрд євро (що на 5 млрд євро менше спочатку запланованого обсягу), а 2016 р. складе лише 1,1 млрд євро. Крім того, Берлін має намір скоротити структурний бюджетний дефіцит до 0,35% ВВП вже до 2014 р., а не до 2016 р., як планувалося спочатку.

Нагадаємо, в 2011 р. обсяг держборгу Німеччині склав 1% ВВП, що значно менше порога в 3%, передбаченого Євросоюзом. Згідно з проектом федерального бюджету країни на 2012 р., який 11 листопада схвалила бюджетна комісія на 2012 р., державний борг Німеччини в 2012 р. виросте на 26,1 млрд євро.

ВВП Німеччини в 2011 р. виріс на 3%. Аналітики також чекали цієї цифри. Зростанню ВВП сприяло зростання споживчих витрат, інвестицій та експорту.

Зазначимо, останнім часом в Німеччині спостерігається зростання індексів ділових очікувань і споживчої довіри. У лютому зростання індексу ділових очікувань повторило свій січневий стрибоквгору і вперше за останні 10 місяців вийшло в позитивне значення. Якщо ще в грудні його значення становило мінус 53,8 пункту, у січні індекс зробив ривок до мінус 21,6 пункту, а в лютому вже піднявся до 5,4 пункту. Таким чином, всього за два місяці настрої німецького бізнесу змінилися з глибокої депресії до обережного оптимізму. Сам по собі індекс ZEW є лише непрямим індикатором, однак таке натхнення може свідчити про непогане майбутнє економіки Німеччини - головного локомотива ЄС.

Експерти відзначали, що настрої німецьких бізнесменів останній раз були такими хорошими у травні минулого року, перед горезвісним рішенням реструктурувати борги Греції. Подальше падіння індексу вказувало на подальше скорочення економіки - воно дійсно відбулося в IV кварталі, однак виявилося не таким глибоким, як очікувалося.

Пожвавлення ділових очікувань у Німеччині збіглося з підвищенням індексу споживчої довіри в цій країні в лютому 2012 р. на 0,2 по відношенню до попереднього місяця, а також зростанням економічної активності в країнах валютного союзу в січні. Вперше після п'яти місяців зниження зведений індекс менеджерів із закупівель PMI показав зростання (з 48,3 до 50,4 пункту). Все зростання припало на Німеччину і Францію.

Однак картину зіпсувало різке падіння обсягу промислового виробництва в країні в лютому 2012 р. - показник порівняно з попереднім місяцем знизився на 1,3% з урахуванням сезонних коливань. Це падіння стало найбільш значним за останні три роки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся