ru ua

Куусвек: ЄБРР зберігає інвестиції в Україну на рівні 1 млрд дол. на рік

Автор: RBC.UA
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) зберігає інвестиції в Україну на рівні 1 млрд дол на рік. Про це в ході конференції міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings заявив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек, передає кореспондент РБК-Україна.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) зберігає інвестиції в Україну на рівні 1 млрд дол на рік. Про це в ході конференції міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings заявив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми не згорнули інвестиції в Україну. Вони залишилися на такому ж рівні, як в минулому і позаминулому роках на рівні 3,1 млрд долл.", - сказав Куусвек.

Також він зазначив, що ЄБРР і Україна досягли порозуміння в сфері законодавства, що дозволило досягти позитивних результатів. "Поточний баланс - це, звичайно, виняток. Там ми бачимо розширення. Якщо розглядати рівень заборгованості держави, нас це не лякає. На жаль, в Україні немає можливості рефінансування. Борги короткострокові, хоча в багатьох країнах вони перевищують п'ять років", - сказав Куусвек.

18 жовтня президент ЄБРР Томас Міроу заявив, що не бачить проблем з ліквідністю в банківському секторі Європи, що розвивається, але за необхідності готовий надати підтримку.

Зазначимо, раніше Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) знизив у порівнянні з липневими даними прогноз по зростанню ВВП України в 2011 р. на 0,5 п.п. - до 4,5%. Прогноз зростання ВВП в 2012 р. був знижений на 1 п.п. - до 3,5%.

Крім того, банк скоротив прогноз зростання ВВП в 2012 р. для 29 країн, де він працює, до 3,2% з очікуваних раніше 4,4%.

29 вересня повідомлялося, що ЄБРР ухвалив рішення надати ПАТ "Укргідроенерго" під держгарантію кредит на 200 млн євро терміном на 15 років. Згідно з повідомленням, надане ЄБРР фінансування буде використане для реабілітації 28 гідроагрегатів на шести ГЕС Дніпровського каскаду і допоможе продовжити термін їх експлуатації на тридцять років. Це фінансування є частиною більшого проекту, що передбачає надання Європейським інвестиційним банком паралельного фінансування в такому ж обсязі.

Нагадаємо, 6 липня Верховна Рада Україна прийняла законопроект про ратифікацію кредитної угоди на 175 млн євро між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська.
Це угода між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку підписана 19 жовтня 2010 р.

24 вересня 2010 р. керівник делегації ЄБРР, директор від Європейської комісії Вассілі Лелакіс повідомив про фінансування трьох проектів в Україні на суму близько 2 млрд євро, що здійснюватимуться під гарантії держави. Зокрема він повідомив, що ЄБРР має намір інвестувати в енергобезпеку, енергозберігаючі технології та розвиток промисловості в Україні.

Європейський банк реконструкції і розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україну. За даними на 1 жовтня 2010 р. він взяв на себе зобов'язання щодо надання інвестицій на суму приблизно 5,1 млрд євро в рамках 204 проектів.

Мета ЄБРР, власниками якого є 61 країна і дві міждержавні установи, полягає в сприянні переходу від центрального планування до ринкової економіки в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії. ЄБРР розпочав співпрацю з Україною в 1993 р.