ua en ru

Куди йдуть маркетингові дослідження

Автор: RBC.UA
Останнім часом ми є свідками кардинальних змін в системі управління бізнесом. Експерти говорять про зміну цінностей, методів, підходів, технічних навичок і засобів, прийнятих у даній сфері (те, що називається «парадигма управління»).

Останнім часом ми є свідками кардинальних змін в системі управління бізнесом. Експерти говорять про зміну цінностей, методів, підходів, технічних навичок і засобів, прийнятих у даній сфері (те, що називається «парадигма управління»).

На ринку лідирують вже не ті компанії, які відстежують зміни в характері попиту, а потім вносять корективи у свою діяльність. Реактивне управління, тобто управління бізнесом, як реакція на зовнішні зміни, вже не є достатньою умовою процвітання. Лідерами стають компанії, які правильно прогнозують зміни на ринку, передбачають їх, працюють на випередження попиту споживача. З'являється поняття «блакитні океани», яскравим представником яких є ринки компанії Apple.

Для останніх років характерно також посилення ролі споживача як чинника успішності бізнесу. Активність покупців у соціальних мережах може як допомогти бізнесу, так і зруйнувати найбільш професійно спрацьовані маркетингові стратегії.

В цих умовах, звичайно ж, змінюється і роль маркетингових досліджень. Без них сьогодні неможливо керування навіть середнім бізнесом.

Глобальний дослідницький ринок, на думку світових експертів, сягає вже об'єму близько $34 млрд. Тільки 25 найбільших світових дослідницьких компаній в 2012 році провели досліджень на суму близько $19 млрд. Незважаючи на системна криза, дослідницька індустрія продовжує розвиватися.

В нових умовах кардинально змінюється роль маркетингових досліджень. Якщо раніше роль досліджень часто зводилася до пояснення сформованої на ринку ситуації, то зараз вони все частіше проводяться для прогнозування, виявлення тенденцій, які ще тільки визрівають. З'явилася навіть ціле дослідницько-консалтинговий напрям - трендвотчинг.

Керівник однієї з найбільших українських дослідницьких компаній UMG-International Артур Герасимов зазначає:
- Ми уважно стежимо за основними тенденціями розвитку дослідницького ринку за кордоном. Так ось, основні тенденції, які ми спостерігаємо, це все більша інтеграція маркетингових досліджень в процес стратегічного управління. Дослідник сьогодні повинен не тільки надати замовнику об'єктивну і оперативну інформацію. Він повинен вміти інтерпретувати, все більше опановуючи функції бізнес-консалтингу. Показовий факт: у структурі найбільших світових компаній-виробників практично скрізь ліквідовані відділи маркетингових досліджень. Що вони, досліджень не проводять? Проводять! І навіть більше, ніж раніше. Просто масовою стала практика приєднання дослідних служб в департаменти стратегічного управління.

Проаналізувати ситуацію в українському дослідному бізнесі покликана Десята Міжнародна конференція Re:Mark-2013, яка відбудеться 11 жовтня у конференц-залі Міжнародного інституту менеджменту. Інновацією цієї найбільшої в Україні щорічної дослідницької конференції є відхід від утилітарних технологічних підходів. Загальна ідеологічна спрямованість Re:Mark-2013 виражена в її слогані: «Quo Vadimus? Куди йдемо?».

Саме тому в програмі конференції (http://mr.com.ua/news/remark-2013) заявлені доповіді кращих українських експертів, які дають змогу «зазирнути за обрій». У їх числі: Ерік Найман, Олександр Пасхавер, Євген Копатько, Артур Герасимов, Станіслав Чиглинцев, Микола Чурилов, Володимир Паніотто, Ангела Піддубна, Андрій Длігач та інші провідні фахівці міжнародного рівня.

Досить цікаво побудовані навіть окремі сесії Конференції: «куди прямує українське суспільство?», «Куди йде українська економіка?» «Куди йде клієнт?». Тільки відповівши на всі ці питання, професіонали зможуть отримати уявлення «Куди йдуть маркетингові дослідження?».