Кубок Конфедерацій: У групі А Бразилія перша, а Японія без очок

У групі А відбулися матчі третього туру. Італія і Бразилія розіграли перше місце, а Мексика і Японія визначили головного невдаху групи.

По черзі обігравши Мексику та Японію, бразильці та італійці достроково гарантували собі місце в плей-офф. В очному поєдинку команди розігрували перше місце в групі, а також можливість уникнути зустрічі у півфіналі з чинними чемпіонами світу та Європи іспанцями. У складах суперників були втрати, але відсутність Пауліньо не позначилося на грі бразильців так сильно, як вимушений відпочинок італійців Пірло і Де Россі.

Такою перевагою в центрі поля пентакампеони стали користуватися відразу, в перші п'ять хвилин влаштувавши страшний штурм воріт Буффона. Італійці відбивалися як могли і до перерви не тільки вирівняти гру, але й налагодили атакуючі дії. Поєдинок проходив у безкомпромісній боротьбі, а головним тренерам довелося ще в першому таймі провести три вимушені заміни. Одним з тих, хто вийшли на поле в екстреному порядку став Данте, який замінив травмованого Луїса. Саме захисник "Баварії" став найспритнішим у чужій штрафній після сейва Буффона, до радості місцевих трибун відкривши рахунок у матчі.

Правда, відразу після перерви італійці відповіли своїм голом, який також провів гравець, який вийшов на заміну. Після дивовижного пасу Балотеллі п'ятою Джаккеріні, на подив бразильських захисників, увірвався в хазяйську штрафну і потужно пробив в дальній кут. У такій грі просто не міг не запам'ятатися Неймар, який показав себе і з поганої, і з хорошої сторони. Новачок "Барселони" завдав шикарного по силі і точності удару зі штрафного у самісіньку дев'ятку, але ось цей самий стандарт він заробив обманом. Форвард сам знайшов ногу Маджо і, спіткнувшись об неї, з задоволенням звалився на газон.

"Скуадра Адзурра" побігла відіграватися, але замість цього пропустила ще один випад. Широкоплечий Фред несподівано легко в чужій штрафній відтіснив корпусом К'єлліні, який у подібних справах собаку з'їв, причому не одну. Залишивши за спиною Джорджо, Фред завдав сильного удару під поперечину, з яким впоратися Буффону не вдалося.

Після навісу з кутового захисник бразильців прихопив руками Балотеллі, змусивши рефері свиснути фол. Однак через мить м'яч відлетів до К'єлліні, який ударом щічкою спрямував його у ворота. Ірматов тут же забув про своє рішення і впевнено вказав на центр поля, незважаючи на прохання бразильців все-таки призначити пенальті в їх ворота. Зловили кураж італійці продовжили атакувати і ледь не зрівняли рахунок. Після навісу з кутового Маджо сильно пробив головою, але на виручку господарям прийшла поперечина. Можливо, підопічним Пранделлі вдалося б зрівняти рахунок, але крапку в матчі за хвилину до кінця основного часу поставив Фред. На цей раз форвард вміло обрав позицію і першим встиг на добивання м'яча після сейва Буффона.

Бразильці зі стовідсотковим показником завершили груповий етап і вже чекають в суперники Уругвай або Нігерію. Італійці ж можуть почати підготовку до півфінального матчу з іспанцями, не забуваючи при цьому, хто саме завдав їм поразки у вирішальному матчі останнього чемпіонату Європи.

Італія - Бразилія 2:4
Голи:
Джаккеріні, 51, К'єлліні, 71 - Данте, 45+1, Неймар, 55, Фред, 66, 88
Італія: Буффон, Абате (Маджо, 30), Бонуччі, К'єлліні, Де Шильо, Аквілані, Монтоліво (Джаккеріні, 26), Маркізіо, Кандрева, Дьяманті (Ель Шаараві, 71), Балотеллі
Бразилія: Жуліо Сезар, Дані Алвеш, Тьяго Сілва, Давид Луїс (Данте, 30), Марсело, Луїс Густаво, Ернанес, Оскар, Халк (Фернандо, 76), Фред, Неймар (Бернард, 68)

В матчі, який нічого не вирішував, з турнірної точки зору, збірна Мексики переграла японців з рахунком 2:1. Обидві збірні втратили шанси на потрапляння в півфінал Кубка Конфедерації, після того, як програли по два своїх матчі. Японці встигли забити три м'ячі, а от мексиканці були куди скромніші. Один гол Хав'єра Ернандеса, і той з пенальті.

Нападнику "Манчестер Юнайтед" вдалося стати героєм втішного матчу, але перед цим мексиканцям довелося неабияк попотіти. Вже на п'ятій хвилині у дуелі Очоа - Кагава більш вдалим виявився воротар. Вивели японського нападника на ударну позицію, але той не зміг послати футбольний снаряд у кут. Через кілька хвилин м'яч все-таки побував у воротах збірної Мексики. Але Фелікс Брих порахував, що гол був забитий з офсайду.

Гра підопічних Хосе Торре виглядала дуже розбалансованою. В атаці абсолютно нічого не виходило. А японці, навпаки, бігли вперед з усіх ніг. Хонда в середині першого тайму перевірив пильність Очоа щільним ударом з-за меж штрафного. Обійшлося без голу і на цей раз. Лише на 40-й хвилині прийшли в себе північноамериканці. Андрес Гуардадо завдав потужного удару після прострілу з лівого флангу, але зміг потрапити лише у штангу.

Початок другого тайму вийшов абсолютно протилежним першому. Мексиканці з'явилися на полі з великим бажанням перемогти, що довели своїми діями. Гуардадо навісив з лівого флангу в штрафну. Там Чічаріто спритно вискочив з-за спин японських захисників і відправив м'яч у сітку воріт Кавасіми. Він же подвоїв рахунок через кілька хвилин, причому тим же способом - ударом головою. Мієр виявився першим на м'ячі після навісу з кутового, скинув м'яч на дальню, де спритнішим за всіх був Хав'єр Ернандес.

Не здавалися азіати до останнього. За чотири хвилини до кінця основного часу Сіндзі Окадзакі розстріляв Очоа з лінії воротарського майданчика. Все йшло до того, що почнеться фінальний штурм мексиканських воріт, але вже в компенсований час Чічаріто заробив пенальті. Сам поставив м'яч на точку - сам не забив. Кавасіма вгадав напрям удару і відбив удар у правий кут, не давши нападнику оформити хет-трик.

Японія - Мексика 1:2