Кубок Конфедерацій: Збірна Бразилії обіграла Уругвай і вийшла у фінал

Після кількох днів перерви Кубок Конфедерацій відновився. У першому півфіналі зійшлися збірні Бразилії та Уругваю. Дві команди повинні були виявити кращу збірну латинської Америки, якій надалі належало битися з кращою командою Європи.

Бразилія - ​​Уругвай - 2:1 (1:0)
Голи
: Фред, 41, Пауліньо, 86 - Кавані, 21
Бразилія: Жуліо Сезар, Давид Луїз, Дані Алвес, Тіаго Сілва, Марсело, Паулінью, Луїз Густаво, Оскар (Ернанес, 73), Халк (Бернард, 64), Неймар (Данте, 90 +2), Фред
Уругвай: Муслера, Лугано, Годін, Максі Перейра, Касерес, Крістіан Родрігес, Аревало, Гонсалес (Гаргано, 83), Суарес, Форлан, Кавані

"Шахтар" підписав бразильського півзахисника Фреда

Звісно, що тренери обох команд виставили оптимальні склади. У бразильців ударне тріо склали Фред, Халк і Неймар. До слова, капітан уругвайців Дієго Лугано перед цією зустріччю критично відгукнувся про бразильського вундеркінда. Лугано зауважив, що Неймар часто симулює. На захист 10-ки бразильської збірної встала футбольна федерація країни, яка звинуватила Лугано в тиску на суддів. Можливо, слова капітана Уругваю дійсно надали належний ефект. Чилійська бригада арбітрів не реагувала на кожне падіння Неймара, що дратувало гравців бразильської збірної.

У складі Уругваю головними дійовими особами мали стати Форлан, Суарес і Кавані. Чудове тріо з перших хвилин взялося за справу, хоч і добирався до чужих воріт нечасто. У стартовому відрізку гості нітрохи не поступалися господарям. А на 13-й хвилині уругвайці і зовсім отримали чудову можливість відкрити рахунок: у ворота бразильців був призначений пенальті. Давід Луїс під час подачі кутового смикнув Лугано за руку, що не залишилося непоміченим. Хоч господарі й бурхливо обурювалися, справедливість 11-метрового удару не викликала сумнівів. Виконати пенальті зголосився Форлан. Форвард збірної Уругваю направив м'яч у правий кут, але Жуліо Сезар вгадав напрямок польоту м'яча.

Безумовно, подібний розвиток подій зробив негативний вплив на настрій футболістів з Уругваю. Поступово ініціатива стала переходити в руки бразильців. І на 27-й хвилині Халк повинен був відкрити рахунок. "Зенітовець" бив з меж штрафного, але вийшло зовсім неточно. Потім вже Форлан спробував реабілітуватися на невдалий пенальті. Ветеран збірної Уругваю класно пробив з розвороту, але не влучив у дев'ятку.

Незважаючи на невелику кількість небезпечних моментів, гра виглядала. Футболісти не щадили ні себе, ні один одного. На полі раз у раз виникали дрібні сутички, що показувало принциповість матчу Бразилії та Уругваю. А на перерву команди пішли за рахунку 1:0. На 41-й хвилині бразильці відкрили рахунок. Послідував закид з глибини на Неймара, бразильський вундеркінд не зумів переграти Муслера, але м'яч відскочив до центру воротарського, звідки Фред направив його в дальній кут.

Втім, в ролі наздоганяючих уругвайці пробули зовсім недовго. Відразу після перерви про свої бомбардирських якості нагадав Кавані. Кращому снайперу Серії А допомогли самі гравці збірної Бразилії, а точніше Тіаго Сільва. Капітан бразильської збірної зробив невдалу передачу поперек власній штрафній, подарувавши м'яч Кавані. А той з лівої ноги спрямував м'яч у самий кут воріт Сезара - 1:1!

Скориставшись таким подарунком, уругвайці заграли обережніше. Втім, їх рідкісні контратаки таїли нітрохи не меншу загрозу, ніж масштабний наступ збірної Бразилії. А пентакампеони все ближче підбиралися до володінь Муслери. На 56-й хвилині Халк нагадав всім про свій гарматний удар. Петербуржець непогано приклався зі штрафного, але м'яч полетів прямо в голкіпера збірної Уругваю. Що стосується бразильців, то вони теж не форсували події. Тим часом Сколларі вирішив оновити лінію атаки своєї команди. Так, на полі по черзі з'явилися Бернар і Ернанес, вони поміняли Халка і Оскара.

Бразильці більше володіли м'ячем, але небезпечні моменти виникали біля воріт Сезара. На 66-й хвилині м'яч ледь не побував у воротах бразильців. Після навісу зі штрафного м'яч полетів до Суаресу, той програв боротьбу Тіаго Сільви, але капітан бразильця направив його у напрямку у власні ворота. На щастя для господарів, м'яч пролетів над поперечиною.

Градус гри підвищувався. На полі стали все частіше виникати дрібні сутички, а по-справжньому завівся Неймар, який був готовий особисто рубатися з кожним гравцем команди-суперника. Діставалося і чилійському арбітру: його рішення регулярно оскаржувалися, а рефері явно побоювався втратити контроль над ситуацією. І пристрасті закипіли після того, як бразильці забили другий м'яч. Сталося це вже на 86-й хвилині. Господарі розіграли кутовий, Муслера нерішуче зіграв на виході, а Пауліньо вистрибнув вище всіх, направивши м'яч у ворота - 2:1.

Тут вже уругвайці заквапилися. Гості всіма силами намагалися зробити другий камбек за матч, а бразильці тягнули час. Відзначився театром одного актора Неймар. Під час невеликої сутички з Гаргано бразильський вундеркінд звалився на землю, немов підкошений. Втім, футболістам збірної Уругваю було явно не до розглядів. Вже в компенсований час вони встигли подати кілька кутових, на які прийшов і Муслера. Проте ні голкіпер, ні його товариші, так і не зуміли знайти лазівку у воротах Сезара.

Латиноамериканська драма завершилася перемогою господарів турніру. До заповітного фіналу Бразилія - ​​Іспанія залишився всього один крок. Втім, італійці цілком можуть порушити плани футбольних гурманів. Ім'я другого фіналіста стане відомо вже в ніч з четверга на п'ятницю.