Кубок Конфедерацій: Збірна Іспанії драматично обіграла італійців у півфіналі

Напередодні визначився перший учасник фіналу Кубка Конфедерацій. Ним стала збірна Бразилії, яка у непростому матчі переграла Уругвай. Тепер для "фіналу мрії" іспанцям залишалося розправитися з італійцями. "Червона фурія" в останні роки це вже робила неодноразово. Мабуть, найбільш пам'ятною стала перемога у фіналі чемпіонату Європи 2012 року з рахунком 4:0.

Кубок Конфедерацій: Збірна Бразилії обіграла Уругвай і вийшла у фінал

Іспанія - Італія 0:0 (7:6 по пенальті)
Іспанія
: Касільяс, Арбелоа, Рамос, Піке, Альба, Хаві, Бускетс, Іньєста, Педро (Мата, 78), Сілва (Навас, 52), Торрес (Хаві Мартінес, 95)
Італія: Буффон, Маджо, К'єлліні, Кандрева, Маркізіо (Аквілані, 79), Барцальї (Монтоліво, 46), Де Россі, Бонуччі, Пірло, Джаккеріні, Джилардіно (Джовінко, 91)

Враховуючи чудову форму підопічних Вісенте дель Боске, повторення того сценарію виглядало цілком реалістично. До того ж, італійці втратили відразу кількох провідних гравців через травми. Головним розчаруванням стала травма Маріо Балотеллі, без якого вже важко уявити "Скуадру адзурру". Також із-за пошкоджень матч пропускали Монтоліво і Абате. У такій непростій ситуації Чезаре Пранделлі довелося поламати голову над стартовим складом. Ставка була зроблена на Джиллардино, що з'явився на полі з перших хвилин. Що ж до іспанців, то вони практично обійшлися без травм. Всі футболісти "Червоної фурії" за винятком Фабрегаса були повністю готові до півфіналу. Дель Боске зупинив свій вибір на Фернандо Торресі, що претендує на титул кращого бомбардира турніру.

Початок зустрічі вийшов досить обережним: футболісти обох команд чудово усвідомлювали ціну помилки. Втім, трохи звикнувши один до одного, італійці та іспанці стали все частіше йти вперед. І в цій грі більше досягли успіху підопічні Пранделлі. Справжнім героєм першої половини матчу став Ікер Касільяс. Захисники іспанської збірної грали вкрай безтурботно. На 15-й хвилині Джиллардино здорово зіграв на випередження після прострілу з флангу, але вразити ворота так і не вийшло. Здавалося, що форвард намагався проштовхнути м'яч далі, що також не вийшло.

Потім вже Маджо рвався до воріт суперника. Футболіст італійської збірної випередив Жорді Альбу і спробував прокинути м'яч головою повз біжавшого назустріч Касільяса. Але голкіпер "Червоної фурії" цей задум прочитав і відвів загрозу. Захисники іспанської збірної явно не поспішали допомагати своєму голкіперу. Ось і на 18-й хвилині після навісу Пірло Маркізіо не зумів головою спрямувати м'яч у сітку. Тут же послідувала ще одна чудова атака. Все той же Маркізіо отримав ще один шанс. Цього разу футболіст направив м'яч головою з 11-метрової позначки зовсім мимо цілі.

Відбившись від декількох наскоків італійців, іспанці і самі заграли активніше. Але Торрес поки не виправдовував сподівань: форвард "Челсі" дуже багато рухався, але весь час лише отримував по ногах від гравців "Скуадри адзурри". У той же час іспанці володіли величезною перевагою у володінні м'ячем. Італійцям виходило утримувати м'яч лише 35% часу. Але навіть з таким показником підопічні Пранделлі регулярно турбували Касільяса. І свій супер-сейв голкіпер іспанської збірної зробив на 35-й хвилині. Джакеріні навісив на дальню штангу, куди набігав Маджо, який головою бив в упор, але не зумів переграти чудового Ікера! Тут же свій мега-момент упустив Торрес. Фернандо все зробив сам: прийняв м'яч, залишивши не у справ Барцальї і пробив у дальній кут, хоч і зробив це неточно.

Після такого яскравого першого тайму вболівальники мали право розраховувати на продовження банкету. Однак у другій половині зустрічі було набагато менше видовищних моментів, зате постійно відчувався нерв гри. А почалося все з заміни: тренерський штаб італійців кинув у бій Монтоліво, відправивши на лавку запасних Бардзальї. Пранделлі прийняв досить сміливе рішення, прибравши з поля захисника. Втім, на позицію гравця оборони змістився Де Россі, тому розстановка італійської збірної не змінилася.

Початок тайму залишився за іспанцями. Іньєста практично відразу увірвався в штрафну, але з дуже гострого кута пробив зовсім мимо цілі. Потім вже непоганий момент був у Наваса, що поміняв Сільву. Торрес трохи повозився у штрафному і викотив м'яч під удар Хесусу: Буффон був надійний.

У другому таймі італійці стали все частіше атакувати позиційно. На полі спостерігалася абсолютно рівна гра з мінімальною кількістю небезпечних моментів. Було видно, що результат зустрічі може вирішити всього один гол. Цікаво, що підопічні Пранделлі ніяк не вдавалося витягти щось путнє з численних стандартів. У Пірло навіси явно не йшли. Після перерви на контратаках воліли діяти іспанці. І Педро ледь не підстеріг свій момент.

Форвард "Барселони" майже від центрального кола рвонув до воріт Буффона. Вихід 1 на 1 під кутом ліквідував сам голкіпер збірної Італії. Буффон вибіг назустріч Педро, а потім зупинився, чим явно збентежив форварда "Червоної фурії". В результаті Педро лише колупнув м'яч мимо воріт, вийшло зовсім неточно.

Тут же Педро пішов відпочивати, а його місце зайняв Мата. Пранделлі блискавично відповів: Аквілані замінив Маркізіо. У ці хвилини "Скуадра адзурра" володіла перевагою. Іспанці практично відмовилися від активної гри попереду. Італійці діяли обережно, довго перекочуючи м'яч, але були більше націлені на атаку. Тим не менш, саме іспанці були ближче до перемоги в основний час. На 85-й хвилині Піке пішов вперед, добіг до чужого штрафного майданчика, отримав пас в центрі від Наваса і пробив...набагато вище воріт. Італійці відповіли ефектно, але не ефективно. Вже в доданий час Аквілані спробував пробити через себе, однак і тут удар толком не вийшов.

Перший овертайм розпочався з заміни втомленого Джиллардино на Джовінко. Форвард "Ювентуса" повинен був використовувати свою швидкість і втікати від захисників Іспанії. Однак Джовінко не виправдав покладених надій, так і не створивши нічого небезпечного в чужій штрафній. Зате в центрі подій опинився Джаккеріні, який вистрілив у штангу воріт Касільяса. Іспанці явно поступалися своєму супернику, а Дель Боске довелося зміцнювати центр. Так, Хаві Мартінес вийшов на поле замість Торреса. Ця заміна була найкращим показником вражаючої гри "Скадри адзурри".

Втім, перевага італійців зберігалася недовго. Поступово сили стали залишати підопічних Пранделлі, а іспанці цим спробували скористатися. "Червона фурія" обклала суперника кутовими. І після одного з них м'яч ледь не опинився у сітці воріт Буффона. Це Піке потрапив в К'єлліні, а Де Россі встиг зняти м'яч з ноги у Рамоса. До речі, футбольний снаряд влучив у руку К'єлліні, але навряд чи це можна було вважати порушенням правил. Потім вже Іньєста вивів Альбу на ударну позицію, закинувши тому м'яч в район воротарського майданчика. Однак удар Альби в дотик спрямував м'яч у небеса.

Другий додатковий тайм проходив з тотальною перевагою "Червоної фурії". Непогані моменти були у Мати і Наваса, які пробили повз ворота. А класний удар Хаві Буффон відбив...у штангу! І вже на останніх хвилинах іспанці організували швидку контратаку, італійці не змогли повернутися назад, однак і цей шанс був змарнований. Вихід 4 в 3 так і залишився нереалізованим.

У результаті друга путівка у фінал Кубка Конфедерацій повинна була розігруватися в серії післяматчевих пенальті. Хоч Буффон і Касільяс вважаються кращими воротарями світу, навіть вони не змогли перешкодити футболістам розстрілювати ворота. Лише на сьомому ударі була допущена перша осічка, яка і стала фатальною. Це Бонуччі спрямував м'яч повз ворота. А вихід у фінал іспанцям приніс Навас, що послав м'яч у сітку.

До речі, серія пенальті вийшла цікавою. Італійці веселили публіку. А почав все Кандрева, що переграв Касільяса ударом Паненки. Не менш ефектні постріли на свій рахунок записали Пірло і Джовінко. Обидва кроком наблизилися до м'яча і пальнули під самісіньку праву стійку воріт Касільяса.

Що ж, тепер нас чекає довгоочікуваний фінал Бразилія - Іспанія. А що стосується Уругваю та Італії, обидві команди чинили гідний опір і цілком могли потрапити в головний матч Кубка Конфедерацій. Тепер їм належить розіграти "бронзу".