Кубок Конфедерацій: Іспанія зіграє з Італією, а Уругвай - з Бразилією

У заключному турі групового етапу Кубка Конфедерацій збірна Іспанії взяла верх над командою Нігерії - 3:0, а збірна Уругваю розгромила остров'ян з Таїті з рахунком 8:0.

Так вже вийшло, що іспанці, здобувши дві перемоги, теоретично могли залишитися за бортом плей-офф Кубка Конфедерацій. Для такого розкладу їм потрібно було крупно поступитися найсильнішій команді з Чорного континенту. Тільки передумов до подібного розвитку подій не було абсолютно. Швидше, нігерійці залишили б з носом володаря Кубка Америки - збірну Уругваю. Але насолити європейцям або південноамериканцям підопічні Стівена Кеші не зуміли.

Матч толком і не почався, а перший м'яч затріпотів у сітці воріт, які захищав Вінсент Еньяма. Швидкісна комбінація в шість передач з участю п'яти гравців завершилася переведенням м'яча в штрафну площу на Жорді Альбу. Крайній захисник "Червоної фурії" каскадом фінтів залишив у дурнях нігерійських захисників у повному складі і пробив не сильно, але точно в ближній кут. Почин був зроблений, і подальший хід матчу бачився підопічним Вісенте дель Боске в рожевому кольорі.

Тим не менш, африканці не підняли руки вгору. Навпаки, збірна Нігерії запропонувала чемпіонам світу та Європи достатньо успішну контргру. У центрі уваги виявилося атакуюче тріо "суперорлів" - Браун Ідейє, Джозеф Акпала і Ахмед Муса. Саме ця трійця і створила біля воріт Віктора Вальдеса чимало моментів. Інші ж футболісти збірної Нігерії, не покладаючи рук, виконували чорнову роботу і забезпечували своїм форвардам можливість творити попереду. Тільки іспанці в такій грі відчували себе більш ніж комфортно. Якби Роберто Сольдадо не діяв настільки примітивно при виходах один на один... Двічі форвард "Валенсії" тікав на побачення з Еньямою, але переграти нігерійського голкіпера так і не зумів.

Після перерви Дель Боске зняв Сольдадо з гри і випустив куди більш невдачливого останнім часом Фернандо Торреса. І не прогадав. Всього дві хвилини знадобилося Ель Ніньо, щоб запалити своє прізвище на табло. Педро Родрігес, який блискуче відіграв у цій зустрічі лівого інсайда, на 62-й хвилині подав точно на голову Торресу, який без перешкод розстріляв нігерійські ворота. Фактично питання про переможця було знято. Але у час, що залишився один супермомент у африканців все ж був. Як Муса примудрився промазати, вийшовши один на один з Вальдесом, не знає навіть він сам. І саме в цей момент все стало гранично ясно. Далі лише рахунок став великим. Той же Альба на 88-й хвилині втік з центру поля на рандеву з Еньямою, обіграв його і катнув м'яч вже у порожні ворота.

Завдяки цій перемозі іспанці в своїй підгрупі набрали дев'ять очок і посіли перше місце. У півфіналі чемпіони світу та Європи зіграють з італійцями. І цей матч стане повторенням фіналу минулорічного чемпіонату Європи.

Нігерія - Іспанія 0:3
Голи:
Альба, 3, 89, Торрес, 62
Нігерія: Еньяма, Емброуз, Омеруо (Егвуекве, 13), Обоабона, Ечіджіле, Обі Мікель, Мба (Оду, 63), Огуде, Муса, Акпала (Мухаммад, 72), Браун
Іспанія: Вальдес, Альба, Рамос, Піке, Арбелоа, Хаві, Бускетс, Іньєста, Педро (Вілья, 75), Фабрегас (Сілва, 54), Солдадо (Торрес, 59)

Збірна Уругваю забезпечила собі місце у півфіналі, де зіграє з господарями турніру.

Футболіст збірної Уругваю Абель Ернандес забив найшвидший гол в історії Кубка Конфедерацій, тим самим увійшовши в історію турніру. Футболіст, вразивши ворота Таїті в матчі 3-го туру групової стадії через 1 хвилину 19 секунд після початку зустрічі, став автором найшвидшого гола в історії Кубків Конфедерацій. Всього в цій зустрічі футболіст відзначився чотири рази, а збірна Уругваю здобула розгромну перемогу з рахунком 8:0.

Уругвай - Таїті 8:0
Голи:
А.Ернандес, 2, 24, 45+1, 67 (з пенальті), Перес, 27, Лодейро, 61, Суарес, 82, 90
Уругвай: Сілва, Коатес, Гаргано, А.Перейра, Егурен, А.Ернандес, Агіррегарай, Лодейро, Перес, Рамірес (Суарес, 69), Скотті
Таїті: Меріель, Ваїруа, Людівіьон, Кароне, Валлар, Шон Ю, Л.Техау (Атані, 71), Айтамай (Лемер, 53), Дж.Техау, Симон, Нханьіне (Тіоні, 88).