Кубок Конфедерацій: Бразилія відкрила турнір розгромом японців

Збірна Бразилії з перемоги 3:0 над командою Японії відкрила Кубок Конфедерацій. Голи забили Неймар, Пауліньо і Жо.

Бразилія - Японія 3:0
: Неймар, 3, Пауліньо, 48, Жо, 90
Бразилія: Жуліо Сезар, Дані Алвеш, Тіаго Сілва, Давид Луїс, Марсело, Луїс Густаво, Пауліньо, Халк (Ернанес, 75), Оскар, Неймар (Лукас Моура, 75), Фред (Жо, 81)
Японія: Кавасіма, Учіда, Кінно, Йосіда, Нагатомо, Ендо (Хосогай, 78), Хасебе, Кийотаке (Маеда, 51), Хонда (Інуі, 89), Кагава, Оказакі

У матчі відкриття бразильці і японці постали в бойових складах. Звичайно, господарі були явними фаворитами цього поєдинку, але списувати з рахунків японців не варто: практично всі футболісти цієї команди грають за клуби Бундесліги. Додамо сюди Хонду, Кагаву з "Манчестер Юнайтед" і Нагатомо з "Інтера". Що стосується бразильців, то господарі турніру традиційно робили ставку на Неймара. Перебравшись у "Барселону", вундеркінд прирік себе на здобуття титулу головної надії збірної.

Частенько з такою ношею Неймар не справлявся, але Кубок Конфедерація новобранець "Барселони" почав ударно. Вже на 3-й хвилині вундеркінд вивів свою збірну уперед. Спрацювала зв'язка Фред - Неймар. Перший підробив м'яч грудьми біля лінії штрафного японців, а другий в дотик пробив у самісіньку дев'ятку, створивши міні-шедевр - 1:0.

Після такого початку футболісти будь якої команди могли опустити руки. Але японці не збиралися здаватися. Партнерів за собою повів Хонда, який був найактивнішим у складі азіатської команди. Японці отримали право на штрафний удар метрах в 35 від воріт. Хонда, недовго подумавши, пробив по воротах низом, змусивши Жуліо Сезара витягнутися в струнку. До речі, голкіпер парирував удар лише. Тут же Хонда знову опинився в центрі уваги. Пішов навіс на дальню штангу, а там Хонда в дотик намагався загнати м'яч в сітку: небезпечно, але неточно.
У ці хвилини вже японці більше нагадували господарів поля. Відбувається явно не влаштовувало чарівників м'яча. Бразильці не стали дозволяти занадто багато супернику, та й самі не забували про атаку. Непоганий момент був у Халка, але "зенітовець" замість удару вирішив віддати передачу, хоча цілком міг зарядити по воротах. Тим часом гра трохи заспокоїлася. Футболістам треба було перевести дух після такого початку. Але Хонда зовсім не збирався зупинятися. Вже в наступній атаці футболіст ЦСКА примудрився пробити з-за меж штрафного, хоч його і доглядали відразу кілька гравців "селесао". Знову вийшло небезпечно: в черговий раз Жуліо Сезар не зумів зафіксувати м'яч з першої спроби.

Що стосується Бразилії, то в її складі найактивнішим був Неймар. Тим не менш, японці уважно стежили за ним, не дозволяючи демонструвати чудеса дриблінгу. Варто було тільки Неймару спробувати зробити фірмовий слалом, як йому врізав по ногах Хасебе, заробивши жовту картку.

У першій половині зустрічі бразильці цілком могли збільшити рахунок. Варто згадати як на 23-й хвилині Халк ледь не поставив оборону японців у безвихідь своїм прострілом вздовж воріт. Підопічні Дзаккероні ледь не зрізали м'яч у власні ворота! Потім вже сам Халк у своєму фірмовому стилі вирішив перевірити реакцію Кавасіми та пробив з кута штрафного майданчика збірної Японії. Потужний удар вийшов неточним: м'яч влучив у сітку із зовнішнього боку. Був супер-момент і у Фреда. Форвард пустив м'яча під опорну ногу голкіперу японців, але той неймовірним чином встиг скластися.

Результат зустрічі було вирішено вже на перших хвилинах другого тайму. Бразильці знову приголомшили суперника швидким голом. На цей раз вже Пауліньо швидко зорієнтувався в чужому штрафному і пробив низом. М'яч летів поруч з голкіпером японської збірної, але той не врятував свою команду - 2:0!

Після цього азіатським футболістам стало зовсім важко. Бразильці явно відчули "смак крові". Підопічні Сколлари притиснули суперника до його воріт. Складалося враження, що зовсім скоро у воротах Японії побуває і третій м'яч. Що стосується гостей, то у них атакуюча гра зовсім розладналася. У рідких контратаках японці били з далекої дистанції, а також багато навішували, що викликало деяке здивування, враховуючи невисокий зріст більшості гравців японської збірної.

Мабуть, найреальніший шанс повернутися в гру японці втратили на 70-й хвилині. Гості отримали право на черговий стандарт. Його знову зголосився виконати Хонда, який влучив у "стінку". На цьому атака остров'ян не закінчилася: захисники бразильської збірної дозволили Маеде пробити з лінії штрафного. Удар вийшов сильним, але м'яч був спрямований прямо в голкіпера збірної Бразилії.

Після цього Сколарі остаточно заспокоївся і почав проводити заміни. По черзі на лавку запасних були засаджені всі три гравці бразильскої атаки: Неймар, Халк і Фред. Замінили їх Лукас, Ернанес і Жо, що також зуміли занести в свої активи по плюсику. Вже на останніх хвилинах бразильці довели рахунок до великого. Оскар вивів Жо один на один з Кавасимой, а екс-форвард ЦСКА використав свій шанс - 3:0!

Що ж, бразильці домоглися важливої перемоги, показавши, що підготовка до чемпіонату світу йде повним ходом. Порадувала і атмосфера на трибунах: "Національний стадіон Бразилії" був заповнений майже вщерть.