КСУ визнав неконституційним проведення місцевих виборів у березні 2011 р.

Вівторок 22 червня 2010 12:31
Автор: RBC.UA
Конституційний суд України (КСУ) визнав не відповідним статті 157 Конституції пункти 2, 3, 4 розділу 2 завершальних і перехідних положень законопроекту №4177, яким передбачається проведення чергових місцевих виборів 27 березня 2011 року. Таке рішення оприлюднив сьогодні КСУ, передає кореспондент РБК-Україна.

Конституційний суд України (КСУ) визнав не відповідним статті 157 Конституції пункти 2, 3, 4 розділу 2 завершальних і перехідних положень законопроекту №4177, яким передбачається проведення чергових місцевих виборів 27 березня 2011 року. Таке рішення оприлюднив сьогодні КСУ, передає кореспондент РБК-Україна.

 КСУ визнав конституційними норми законопроекту, згідно з якими планується встановити єдиний 5-річний термін повноважень для депутатів місцевих рад, депутатів АРК і сільських, селищних, міських голів.

 «Визнати законопроект про внесення змін до Конституції (щодо термінів повноважень ВР АРК місцевих рад і сільських, селищних, міських голів) не відповідним вимогам ст.157,158 Конституції, якими пропонується:

 Внести до Конституції такі зміни:

1. ч.1, ст.136 викласти в такій редакції: «представницьким органом АРК є ВР АРК, депутати якої обираються на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Термін повноважень ВР АРК, депутати якої обрані на чергових виборах, складає 5 років»;

2. ч.1,2, ст.141 викласти в такій редакції: «до складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Термін повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, складає 5 років. Територіальні товариства на основі загального, рівного, прямого виборчого права обирають шляхом таємного голосування відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган влади і головує на засіданнях. Термін повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, складає 5 років», - йдеться у рішенні КСУ.

 Разом з тим, КСУ визнав неконституційними пункти завершальних і перехідних положень даного законопроекту. Як відзначив голова суду Андрій Стрижак, 5-річний термін повноважень для сільських, селищних, міських голів, депутатів місцевих рад і депутатів АРК не стосується діючих органів місцевої влади.

 Відзначимо, 18 червня ц.р. спікер Верховної Ради (ВР) Володимир Литвин заявив, що у ВР є голоси для призначення місцевих виборів на 31 жовтня 2010 р. А 17 червня  глава фракції ПР Олександр Єфремов заявив, що на наступному пленарному тижні коаліція проголосує за проект ухвали нардепа від НУ-НС Арсенія Яценюка про проведення місцевих виборів 31 жовтня 2010 р.

 Нагадаємо, 11 червня ц.р. КСУ відмовив у відкритті виробництва за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) ухвали ВР "Про визнання такою, що втратила дію, постанови ВР України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів в 2010 р.".

 Як повідомлялося, Президент України Віктор Янукович заявляв, що місцеві вибори в країні відбудуться восени. Відзначимо також, що 5 березня в КСУ поступило подання 53 нардепів про неконституційність скасування місцевих виборів. У поданні мова йшла про невідповідність вимогам Конституції України постанови ВР України "Про визнання такою, що втратила силу, постанови ВР України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів в 2010 р." від 16 лютого 2010 р. №1889-iv. 16 лютого ц.р. ВР прийняла постанову  №1889, якою скасувала місцеві вибори, заплановані на 30 травня ц.р.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся