ua en ru

О.Єфремов: КСУ прийме рішення щодо політреформи-2004 протягом декількох днів

Автор: RBC.UA
Конституційному суду України вистачить декілька днів для того, щоб винести рішення у справі щодо конституційності закону №2222 від 8 грудня 2004 р. про внесення змін до Конституції. Про це заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

Конституційному суду України вистачить декілька днів для того, щоб винести рішення у справі щодо конституційності закону №2222 від 8 грудня 2004 р. про внесення змін до Конституції. Про це заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

«Все буде залежати від суддів Конституційного Суду, але часу було достатньо для того, щоб винести рішення в короткі строки», - сказав О.Єфремов.

Нагадаємо, сьогодні Конституційний суд України завершив усні слухання по справі щодо конституційності закону від 8 грудня 2004 р. №2222 "Про внесення змін до Конституції України" і приступив до закритої частини слухань, де судді ухвалять рішення. Про це заявив голова КСУ Анатолій Головін. За словами голови суду, про час ухвалення рішення буде проінформовано пізніше.

Виступаючи в ході усних слухань, представник Кабінету міністрів у КСУ Володимир Вознюк підтримав позицію представників Президента України, Верховної Ради та суб'єкту конституційного подання, заявивши, що закон №2222 необхідно скасувати через порушення процедури його прийняття та у зв'язку з відсутністю висновку КСУ по даному закону.

В свою чергу представник Президента у КСУ Олена Лукаш заявила, що політреформа, зокрема, закон №2222 був свого часу ухвалений парламентом з політичних мотивів, які полягали у проведенні третього туру президентських виборів. "Деяким парламентарям дуже хотілося отримати безчесний третій тур", - сказала вона.

О.Лукаш також відзначила, що порівняльний аналіз закону № 2222 і законопроекту № 4180 (по якому був даний висновок КСУ) говорить про те, що в цих документах є значні розбіжності, і тому за формальними ознаками закон № 2222 повинен бути визнаний неконституційним.

У ході засідання КС виступили представники суб'єкта права на конституційне подання Владислав Забарський і Дмитро Шпенов, а також представник Верховної Ради Наталія Віламова.

Позиції представників суб'єкта конституційного подання і парламенту в цілому збігаються. Зокрема, за їхніми словами, закон № 2222 необхідно визнати неконституційним з двох причин: порушення процедури при його прийнятті (мається на увазі пакетне голосування разом з рішенням про третій тур президентських виборів), а також те, що після надання висновку Конституційним судом за законом № 2222 до нього були внесені зміни перед тим, як він вступив в силу.

Нагадаємо, 14 липня ц.р. в КСУ надійшло конституційне подання 252 народних депутатів України щодо конституційності закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 р. № 2222-IV. Згідно з регламентом КСУ конституційне подання було передано на вивчення до секретаріату суду.

Голова Верховної Ради (ВР) Володимир Литвин 16 вересня ц.р. заявляв, що вважає неможливим продовження повноважень парламенту нинішнього скликання у разі скасування змін до Конституції України, внесених у 2004 р.

Разом з тим В. Литвин висловився про те, що дискусія навколо скасування політреформи може продовжуватися і далі, однак до неї слід було б додати дискусію про відповідальність парламентаріїв і те, за якими принципами має формуватися державна влада.

Зазначимо, політреформа, спрямована на посилення ролі парламенту і уряду за рахунок обмежень повноважень Президента країни, була схвалена ВР 8 грудня 2004 Вона вступила в законну силу з 1 січня 2006 р. В результаті Україна стала парламентсько-президентською республікою і прем'єр-міністром призначається особа від партії, що перемогла на виборах до ВР.