ru ua

Крах круїзного лайнера біля берегів Італії: Десятки зниклих без вісти

Автор: RBC.UA
У результаті аварії круїзного лайнера Costa Concordia біля берегів італійської провінції Тоскана зниклими без вісти числяться 69 осіб. Такі офіційні дані, які призводять місцеві ЗМІ.

У результаті аварії круїзного лайнера Costa Concordia біля берегів італійської провінції Тоскана зниклими без вісти числяться 69 осіб. Такі офіційні дані, які призводять місцеві ЗМІ.

Повідомляється, що надійшли дані про 4165 пасажирів та членів екіпажу, які знаходилися на борту лайнера, що налетіло на мілину недалеко від містечка Гроссето. Точно відомо про трьох загиблих. 40 людей вважаються постраждалими.

Раніше повідомлялося про шість загиблих в результаті корабельної аварії, проте поки ці дані не підтверджуються.

Зазначимо, серед пасажирів круїзного лайнера було 30 громадян України, але вони дісталися до берега. МЗС України стверджує, що вже вийшло на контакт з владою Італії та отримало запевнення, що всі громадяни України будуть тимчасово розташовані в готелях.

Тим часом з'являються нові подробиці інциденту. Врятовані пасажири розповідають, що серед членів екіпажу панувала розгубленість: інструкцій з евакуації не надходило, ніхто не спускав на воду рятувальні човни. В результаті кілька людей воліли рятуватися, стрибнувши за борт. Коли ж човни стали спускати на воду, ніхто не стежив за тим, скільки людей в них сіло

Цікаво, що протягом 45 хвилин деякі члени екіпажу пояснювали пасажирам, що нічого страшного не відбулося, а невеликий крен і згаслий світло пов'язані з "невеликими технічними проблемами", хоча вже тоді було ясно, що судно отримало пробоїну, і воно почало повільно занурюватися в воду. Втім, можливо, таким чином команда намагалася уникнути паніки.

"Ви дивилися фільм" Титанік "? От саме так все і було", - розповіла американська туристка. "Всюди чувся дзвін скла, не було світла. Ніхто не розумів, що відбувається".

Також стало відомо, що Costa Concordia вже один раз побувала в "аварії". У 2008 році корабель врізався в причал італійського міста Палермо. Тоді корабель отримав пошкодження, обійшлося без постраждалих.

Лайнер Costa Concordia був побудований в 2005 р. На його борту знаходяться 1,5 тис. кают, п'ять ресторанів і чотири басейни. Вартість будівлі судна оцінюється приблизно в 450 млн євро.