Найбільший банк Кіпру запросив у держави 500 млн євро

Найбільший банк Кіпру Bank of Cyprus звернувся до влади за екстреною фінансовою підтримкою у розмірі 500 млн євро. Кошти необхідні, щоб виконати вимоги регуляторів до рівня достатності капіталу до 30 червня 2012 р.

Найбільший банк Кіпру Bank of Cyprus звернувся до влади за екстреною фінансовою підтримкою у розмірі 500 млн євро. Кошти необхідні, щоб виконати вимоги регуляторів до рівня достатності капіталу до 30 червня 2012 р., передає Reuters.

Нагадаємо, 25 червня ц.р. влада Кіпру звернулася до партнерів по єврозоні із закликом надати фінансову допомогу. Республіка Кіпр стала п'ятою країною єврозони, що звернулася по фінансовою підтримкою до європейської влади. Очікується, що необхідні кошти будуть залучені з Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) або його "наступника" Європейського стабілізаційного механізму (ESM), роботу якого планується запустити 1 липня ц.р.

Обсяг фінансових вливань в економіку країни може скласти до 10 млрд євро. Експерти Єврокомісії (ЄК) і Європейського центрального банку (ЄЦБ), які повинні будуть оцінити потребу країни в екстреному фінансуванні, відвідають Кіпр на початку наступного тижня, щоб почати роботу над програмою виділення республіці коштів.

До теперішнього моменту додаткові кошти для підтримки національних економік отримали Греція, Ірландія, Португалія. Іспанія також є потенційним одержувачем подібної допомоги.

Як і в Іспанії, проблеми відчувають провідні банки Кіпру.  Крім того, в разі виходу Греції з єврозони Кіпр ризикує втратити близько 23 млрд євро. ВВП Кіпру оцінюється в 17,3 млрд євро. Економічні проблеми Кіпру пов'язані з борговою кризою в Греції і неправильними рішеннями Центрального банку країни. Колишнє керівництво ЦБ Кіпру відкидає всі звинувачення і вважає, що в кризі винен сам уряд.

Кіпрська економіка знаходиться в рецесії. ВВП знижується вже три квартали поспіль, в I кварталі 2012 р. економіка скоротилася на 0,3%.

Зазначимо, 25 червня агентство Fitch знизило рейтинг Кіпру до "BB +". Раніше рейтинг Кіпру знизило Moody's. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся