ru ua

Кредитний рейтинг Кіпру знижений до BB- з "негативним" прогнозом, - Fitch

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Кіпру в іноземній і місцевій валюті на дві сходинки до BB - з "негативним" прогнозом.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Кіпру в іноземній і місцевій валюті на дві сходинки до BB - з "негативним" прогнозом, говориться в офіційному повідомленні Fitch. При цьому підтверджено короткостроковий рейтинг дефолту емітента на рівні B. До зниження рейтинг острівної держави становив BB+.

"Зниження суверенного рейтингу Кіпру відображає погіршення макроекономічних умов, низький рівень збору податків і нестабільне становище в банківському секторі, який вимагає рекапіталізації", - наголошується в релізі Fitch.

Експерти агентства припускають, що в 2012 р. фіскальний дефіцит Кіпру перевищить 5% валового внутрішнього продукту (ВВП), у той час як у квітні цього року передбачалося, що він складе 2,6% ВВП. Рівень державної заборгованості до 2014 р. може досягти 120% порівняно з 71,1% в 2011 р. Настільки різке зростання заборгованості буде пов'язане з виділенням допомоги фінансовому сектору країни. В абсолютних цифрах це може означати вливання в кіпрські банки додаткових 4 млрд євро.

У Fitch підкреслюють, що їх оцінка фінансового становища Кіпру залежить від допомоги міжнародних кредиторів - Євросоюзу, Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду. Відсутність прогресу на переговорах з кредиторами вже вплинула на рейтинг Кіпру.

"Зволікання з наданням Нікосії допомоги сприяло погіршенню економічного становища і підсилило невизначеність у зв'язку з проведенням реформ державного сектору для ліквідації структурних дисбалансів", - говориться в повідомленні Fitch.

Читайте також: Moody's може знизити рейтинг Кіпру

Як повідомлялось, в жовтні ц.р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) знизило довгостроковий кредитний рейтинг Кіпру з BB до B з "негативним" прогнозом, говориться в повідомленні агентства. Причиною для зниження рейтингу стала нездатність уряду Кіпру досягти угоди з кредиторами з Євросоюзу, Європейського центрального банку та Міжнародного валютного фонду, а також погіршення ситуації з банківською системою острівної держави.

Раніше S&P знижувало рейтинг Кіпру 2 серпня ц.р. - з позначки BB + до рівня BB c негативним прогнозом. Також відзначимо, що на початку жовтня 2012 р. міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгостроковий кредитний рейтинг Кіпру на три щаблі - з Вa3 до В3. Прогноз по рейтингу - "негативний".

Читайте також: S&P знизило довгостроковий кредитний рейтинг Кіпру з BB до B, прогноз - "негативний"

В кінці червня 2012 р. уряд Кіпру звернувся до партнерів по єврозоні з закликом надати фінансову допомогу. У разі затвердження програми допомоги влада мала намір за рахунок виділених коштів боротися з наслідками, які викликає боргова криза в Греції. Міністр фінансів Кіпру Вассос Шіарлі 16 вересня ц.р. оголосив, що угода країни з трійкою кредиторів (Євросоюз, Міжнародний валютний фонд і Європейський центральний банк) буде підписана протягом найближчих тижнів, проте вона залишається не підписаною досі.

Нагадаємо, економіка Кіпру постраждала на хвилі грецької боргової кризи і потребує додаткових коштах для відновлення активності. За розрахунками економістів, для цього буде потрібна сума від 11 до 16 млрд євро, при цьому розмір ВВП острівної держави, за даними МВФ за 2011 р., становить 18,7 млрд євро.