ua en ru

Кредитні рейтинги банків Італії та Іспанії знову знижені

Автор: RBC.UA
Два міжнародні рейтингові агентства - Standard & Poor's (S&P) і Fitch Ratings - знизили кредитні рейтинги найбільших іспанських банків на тлі погіршення стану іспанської економіки, передає ВВС.

Два міжнародні рейтингові агентства - Standard & Poor's (S&P) і Fitch Ratings - знизили кредитні рейтинги найбільших іспанських банків на тлі погіршення стану іспанської економіки, передає ВВС.

Так, S&P знизило рейтинги десяти банків, включаючи два найбільші банки країни - Santander і BBVA. Аналітики агентства пояснюють своє рішення "погіршенням макроекономічного та фінансового середовища в Іспанії в короткостроковій перспективі, зокрема уповільненням економічного зростання, складною ситуацією на ринку нерухомості і нестабільністю на ринках цінних паперів". На думку експертів S&P, іспанські банки продовжать відчувати негативний впливу економічного дисбалансу як мінімум протягом наступних півтора року.

Тим часом, агентство Fitch знизило рейтинги шести іспанських банків. Рейтинги Banco Santander і Banco Bilbao Vizcaya Argentaria були знижені на один щабель - з АА до АА-.

На цей крок аналітиків агентства підштовхнув високий показник дефіциту бюджету Іспанії, а також нестабільне відновлення економіки, що зробило країну "особливо вразливою" для зовнішніх потрясінь.

Серед іншого, Fitch знизило рейтинги провідних банків Італії, включаючи один з найбільших банків країни Intesa Sanpaolo. Також Fitch поставило на перегляд рейтинг UniCredit.

Тижнем раніше міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинги великих італійських банків слідом за рішенням про зниження довгострокового суверенного рейтингу країни з рівня Аа2 до А2. Були знижені довгострокові рейтинги за борговими зобов'язаннями і депозитами таких великих фінансових організацій, як UniCredit (з Аа3 до А2) і Intesa (аналогічно з Аа3 до А2). Ряд інших італійських банків також зазнав зниження рейтингу на рівень від одного до трьох ступенів. Прогнози по рейтингах "негативні".

7 жовтня Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Іспанії в місцевій і іноземній валюті з АА + до АА-та Італії з АА-до А +. Крім того, короткостроковий рейтинг дефолту емітента Іспанії в іноземній валюті підтверджений на рівні F1 +. Прогноз - "негативний". Рейтинг Італії також знижений - з F1 + до F1. Прогноз по довгостроковому рейтингу "негативний".

5 жовтня ц.р. Moody's знизило довгостроковий рейтинг державних облігацій Італії з рівня Аа2 до А2. Прогноз по рейтингу - "негативний". Основними причинами зниження рейтингу названі: зростання ризиків країн єврозони через високі обсяги національних боргових зобов'язань і пов'язана з цим втрата довіри кредиторів та інвесторів.

Цьому передувало продовження на місяць міжнародним рейтинговим агентством Moody's розгляду питання про зниження суверенного рейтингу Італії.

Раніше аналітики S&P знизили суверенний кредитний рейтинг Італії на один щабель - з A + до А, присвоївши йому "негативний" прогноз. Таким чином, країна опинилася за крок від втрати інвестиційного рейтингу.

У травні агентство S&P переглянуло прогноз по суверенному італійському рейтинг на «негативний». З того часу фінансове становище Італії значно ускладнилося. У середині липня італійський парламент остаточно схвалив план економії бюджету. Офіційний Рим тоді заявляв, що ряд жорстких заходів допоможе Італії заощадити близько 48 млрд євро і до 2014 р. скоротити заборгованість на 0,2% ВВП. Протягом останніх місяців Італія стала об'єктом підвищеної уваги інвесторів через уповільнення зростання економіки і значного держборгу. У відповідь на це влада країни переглянулиа пакет заходів суворої економії для скорочення бюджетного дефіциту і стимулювання економічного зростання.

Італія - ​​четверта за величиною економіка Євросоюзу. Держборг країни перевищує 2 трлн дол..

Зазначимо, на початку вересня Іспанія змінила конституцію, щоб врятувати економіку країни від дефолту. Поправка свідчить, що до 2020 р. дефіцит бюджету центру, регіонів і комун не повинен бути вищим за 0,4% внутрішнього валового продукту. Іспанія планує скоротити дефіцит бюджету до кінця 2011 р. до 6% від ВВП з 9,2% від ВВП в 2010 р.

Згідно з маастрихтськими критеріями (законодавчо встановлені стандарти зони євро), дефіцит урядового сектору бюджету країн Євросоюзу не повинен перевищувати 3% від ВВП. Згідно з пактом ЄС, держборг країн-учасниць не повинен перевищувати 60% ВВП.

22 вересня іспанські парламентарі відновили податок на доходи багатих, скасований на початку 2008 р., з метою скорочення дефіциту бюджету країни.

29 липня, міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service помістило кредитний рейтинг Іспанії на рівні Аа2 на перегляд з можливістю зниження.