Красивий гол дозволив "Челсі" обіграти МЮ Кубок Англії

"Челсі" виграв перегравання чвертьфіналу Кубка Англії з "Манчестер Юнайтед". Перший матч на "Олд Траффорд" закінчився з рахунком 2:2 і долю цього чвертьфіналу повинна було вирішити перегравання. Англія святкує Великдень, у країні в понеділок вихідний, і цим пояснювалося незвичайно ранній для понеділка початок матчу - Філ Дауд дав свисток в 12:30 за місцевим часом.

До перерви все було не так вже й весело. Це, звичайно, не самий красивий тайм у європейському футболі, але це був дуже англійський тайм. Високі швидкості, коректна боротьба, відсутність грубості, старанні навіси - цей тайм можна було вставити в цифрову рамку і повісити в музеї футболу як ілюстрацію до британського стилю. Моментів, щоправда, було замало, і це псувало ефект.

"Манчестеру" дуже не вистачало в атаці Робіна ван Персі - Чічаріто опинився на вістрі один, а Дені Уелбек не надто йому допомагав. Атака гостей виявилася беззубою, і цим скористався "Челсі", який отримав можливість відряджати в напад великі сили.

Перша помітна подія сталася лише на 20-ій хвилині - "Манчестер" втік в стрімку контратаку, і якщо б Чічаріто вчасно отримав м'яч в штрафній, у "Челсі" були б проблеми. Але Нані затягнув з передачею і захисник встиг врятувати своїх. Стрімкість атаки "МЮ" пояснювалася тим, що отримав травму Ешлі Коул, який не зміг кинутися навздогін за Нані. Вже на 20-ій хвилині Рафаель Бенітес змушений був випустити замість Коула Райан Бертрана, і це було втратою для "Челсі".

Небезпечних моментів ж до перерви сталося рівно три. Спочатку Демба Ба, який був дуже активний, пробив у ближній кут, і де Хеа насилу витягнув цей м'яч. А потім двічі відзначився дальніми ударами "Манчестер" - Нані пробив поруч зі штангою, а Чічаріто примудрився зловити Чеха на протиході і його удар з центру поля ледь не досяг мети. Але Чех примудрився, вже падаючи, вибити м'яч ногами, і до перерви рахунок так і не було відкрито.

А в самому початку другого тайму "Челсі"-таки вдалося вийти вперед. Настирливий Демба Ба відгукнувся на навіс Хуана Мати і в неймовірному акробатическом піруеті переправив його по дузі у сітку. Де Хеа залишалося тільки захоплено спостерігати за польотом м'яча.

Гол надихнув "Челсі", і наступні 15 хвилин вийшли для гостей вельми неприємними. Обійшлося, щоправда, без небезпечних моментів, але біля воріт де Хеа було постійно жарко і періодично захисників накривала паніка.

І Алекс Фергюсон вирішив не спокушати долю далі і випустив на заміну Робіна ван Персі. Правда, ще до виходу голландця "МЮ" ледь не відігрався - Чічаріто пробив головою в упор після навісу з правого флангу метрів з трьох, і Чех в приголомшливому стрибку зміг витягнути м'яч з-під поперечини.

Як потім з'ясувалося, це був самий небезпечний момент біля воріт Петра Чеха. Ван Персі не підсилив ігри "МЮ", як не підсилив її і вийшовший після Ешлі Янг. "Челсі" у другому таймі грав активніше і гостріше і швидше він був близький до другого голу, ніж "МЮ" до нічиєї.

Забий на 68-й хвилині Еден Азар, що вийшов один на один, і все було б для "МЮ" скінчено. А так манкуніанці ще якесь час пограли. Ван Персі пару раз пробив цілком небезпечно, так і Чічаріто не давав захисникам нудьгувати. Але "Челсі" все одно був небезпечніший - один тільки Мата міг забити два-три голи, так і Азар не залишав своєю увагою чужі ворота.

До кінця матчу гра стала грубуватою і в цілому арбітр був змушений показати п'ять попереджень, але хоча б такою ціною "Челсі" зміг відстояти мінімальну перевагу і вийшов у півфінал Кубка Англії на "Манчестер Сіті".