Котирування нафтових ф'ючерсів продовжують рости

Четвер 02 лютого 2012 11:28
Автор: RBC.UA
Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні ростуть. Нафта Brent торгується вище 112 дол./бар., збільшившись з початку дня приблизно на 0,5%. У той же час котирування WTI (Light Sweet) змінилися з початку торгів незначно і залишаються нижче 98 дол./бар.

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні ростуть. Нафта Brent торгується вище 112 дол./бар., збільшившись з початку дня приблизно на 0,5%. У той же час котирування WTI (Light Sweet) змінилися з початку торгів незначно і залишаються нижче 98 дол./бар.

Станом на 10:55 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):

- IPE Brent Crude (березень) - 112,19 (+0,63) при діапазоні котирувань 111,31-112,50;
- Light, Sweet Crude Oil (березень) - 97,69 (+0,08) при діапазоні котирувань 97,07-97,99.

Позитивна динаміка в цінах по операціях з нафтовими ф'ючерсами багато в чому обумовлена стабільною обстановкою на ринку акцій, що викликано ослабленням побоювань щодо відновлення стабільності глобальної економіки. Інвестори зміцнилися в думці про те, що питання про реструктуризацію державного боргу Греції буде незабаром успішно вирішено. Це дозволить країнам єврозони швидше подолати фінансову кризу.

На міжнародному валютному ринку FOREX долар з початку дня трохи знизився проти євро та інших валют. Індекс долара для шести провідних світових валют сьогодні сповз нижче позначки 78,9 пункту після того, як напередодні цей показник вперше за три дні встановилася нижче рівня 79 пунктів.

У той же час котирування WTI сьогодні ростуть значно повільніше котирувань Brent. Тиск на котирування WTI сьогодні продовжує надавати інформація про істотне збільшення в США комерційних запасів сирої нафти та бензину через зниження попиту на нафтопродукти.

Нагадаємо, за підсумками торгів 1 лютого ціна нафти WTI знизилася в четвертий раз поспіль і вперше за шість з половиною тижнів встановилася нижче позначки 98 дол./бар. У той же час ціна нафти Brent напередодні знову трохи підросла і вперше за три торгові дні встановилася вище 111 дол./бар.

Ціна нафти Middle East Crude на Токійській товарній біржі (ТОСОМ) стосовно її активного контракту сьогодні підвищилася на 0,3%. За підсумками торгів 2 лютого 2012 р. офіційна ціна ф'ючерса Middle East Crude Oil з поставкою в липні склала 51,450 тис. ієн за кілолітр (приблизно 107,33 дол./бар.), підвищившись за день на 150 ієн.

Ціна активного контракту встановилася в беквордації щодо ціни ф'ючерса Middle East Crude Oil на поточний календарний місяць, яка сьогодні склала 52,820 тис. ієн/кілолітр (приблизно 110,19 дол./бар.), підвищившись на 320 ієн, або на 0,6%.

Нафта Middle East Crude - це суміш з нафтових марок Dubai і Oman, яка вважається ціновим еталоном для регіону Близького Сходу. На TOCOM ф'ючерси Middle East Crude Oil торгуються з вересня 2001 р. Контракт є розрахунковим, тобто фізична поставка нафти по ф'ючерсу не передбачена. Закриття позицій здійснюється по закінченні календарного місяця з розрахунком варіаційної маржі, виходячи із середньої за місяць ціни нафтової суміші Middle East Crude, яку визначить агентство Platts.

Ціна нафтової "корзини" ОПЕК вперше більш ніж за чотири тижні встановилася нижче 110,7 дол./бар., знизившись за день на 0,5%. Як повідомив сьогодні секретаріат міжнародного нафтового картелю, "корзина" ОПЕК станом на звітну дату 1 лютого 2012 р. подешевшала відносно попереднього торговельного дня на 59 центів, а її ціна офіційно склала 110,62 дол./бар. Це її найнижчий показник після 3 січня ц.р.

Нафтова "корзина" ОПЕК (OPEC Reference Basket of crudes) відображає середню ціну нафти, яку постачають країни цієї міжнародної організації нафтових експортерів. Розрахунок ціни нафтової "корзини" здійснюється щоденно в робочі дні за станом за попередній торговельний день секретаріатом ОПЕК, який постійно засідає у Відні.

З січня 2009 р. "корзина" ОПЕК представлена 12 марками нафти за кількістю країн-учасниць цієї організації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся