Котирування нафти сильно підскочили на тлі новин із Брюсселя
За підсумками торгів на сировинних ринках, ціни на нафту після оприлюднення рішень саміту Євросоюзу, підскочили вгору на 6-7 дол.
Офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку за підсумками торгів 29 червня 2012 р. підвищилася на 7,27 дол і склала 84,96 дол./бар.
Офіційна ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) за підсумками торгів 29 червня 2012 р. підвищилася на 6,44 дол і склала 97,80 дол./бар.
Учасники саміту ЄС у Брюсселі домовилися до закінчення 2012 р. заснувати єдиний банківський наглядовий орган, що буде здійснювати фінансовий контроль в рамках єдиного валютного простору і тісно співпрацювати з Європейським центральним банком (ЄЦБ). Передбачається, що таким чином можна буде здійснювати пряму рекапіталізацію проблемних банків за рахунок коштів фондів фінансової допомоги, минаючи національні уряди.
На тлі новин із Брюсселя, які стали несподіванкою для глобальних ринків, що налаштувалися на крах євро, долар в п'ятницю помітно послабив свої позиції на Forex. Індекс долара для шести провідних світових валют впав на початку дня більш ніж на 1% і пішов нижче позначки 82 пункту, що полегшило покупки нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США.
Нагадаємо, напередодні нафта на біржах в Нью-Йорку і в Лондоні різко подешевшала. За підсумками торгів 28 червня 2012р. офіційна ціна нафти WTI впала на 3% і вперше майже за дев'ять місяців встановилася нижче за позначку 78 дол./бар. Brent напередодні втратила за день 2,7% і просіла до мінімуму за три дні, встановившись нижче 92 дол./бар.
Як зазначає аналітик БД "Відкриття" Андрій Кочетков, ідеї на ринку нафти залишаються колишніми. У Норвегії профспілки продовжили страйк, що призвело до скорочення видобутку на 250 тис. бар./добу, з 1 липня вступають у повну силу санкції Євросоюзу проти Ірану. При цьому зростання також підтримується закриттям коротких позицій в нафтових контрактах і ослабленням долара. Тим часом Іран звернувся до Південної Кореї з пропозицією доставки своєї нафти на своїх танкерах і під покриттям власної страховки. Разом з нафтою досить сильне зростання показували і метали, вказав експерт.