Котирування ієни показали найсильніше зростання із 2010 р
Котирування японської ієни показали максимальне внутрішньоденне зростання за останні три роки. Формальним приводом до зміцнення ієни стали коментарі глави Европецского центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі. Його заяви призвели до зниження апетиту до ризику і різкого посилення волатильності на світових ринках, передає "Росія 24".
Читайте також: Фондовий ринок Японії закрився падінням Nikkei на 5,15%
На думку низки експертів, інвестори чекали на будь-які натяки щодо нових стимулювальних заходів з боку ЄЦБ. Протягом травня ряд членів центробанку говорив про можливість введення від'ємних відсоткових ставок. Зокрема, член керуючої ради Ігнасіо Віско зазначав, що ЄЦБ "технічно готовий" до негативних процентних ставок.
Однак Маріо Драгі не надав ринкам натяків на будь-які нові плани щодо стимулювання. Більше того, він оголосив про зниження прогнозу по ВВП єврозони у 2013 р з -0,5% до -0,6%.
На цьому тлі на ринках облігацій був відзначений різкий сплеск волатильності. Фондові індекси Європи пішли в мінус і за підсумками дня в середньому впали більш ніж на 1%.
Найбільш цікава динаміка була відзначена на валютному ринку. На тлі коментарів Драгі пара євро-долар злетіла з позначки 1,31 до рівня 1,33, потім скоректувавшись у район 1,3245.
Читайте також: Японія за підсумками 2012 р. залишилася найбільшим міжнародним кредитором
Пара долар-єна обвалилася зі значень вище 99 ієн за долар до 96,00. Після цього котирування стабілізувалися на рівні 97,05 ієн за долар. Це найбільш сильне зміцнення котирувань японської ієни із 2010 р.
Слідом за цим була відзначена різко негативна динаміка по ф'ючерсах на японський індекс Nikkei 250. Багато експертів вже не раз відзначали, що зміцнення ієни вкрай негативно відбивається на японському фондовому ринку і йде врозріз з монетарною політикою фінансової влади Японії.
"На мій погляд, мова йде про масову ліквідацію довгих позицій по японській валюті. Причому справа не тільки в коментарях Драгі. Я думаю, це лише привід для зміни позиціонування на валютному ринку напередодні даних по зайнятості у США в п'ятницю. Якщо статистика по ринку праці виявиться досить слабкою - в цьому випадку чиновники ФРС США можуть відмовитися від своїх планів щодо скорочення обсягів купівлі активів", - заявив старший валютний аналітик UBS Пол Річардс.
Нагадаємо, фондові торги у Японії 5 червня завершилися черговим падінням індексу Nikkei на 3,83%. Різке зниження індексу послідувало за його зростанням на 2,05% в ході попередньої торгової сесії.
Читайте також: Фондовий ринок Японії обвалився на тлі новин зі США та Китаю