Котирування фунта в I кварталі знизилися до рівня 2008 р
За підсумками I квартал 2013 р. зниження котирувань фунта проти долара стало найсильнішим з кінця 2008 р. Аналітики відзначають, що британська валюта залишається під тиском через вкрай слабке стану економіки країни. Про це повідомляє "Росія 24".
За перші три місяці року котирування фунта стерлінгів по відношенню до долара впали більш ніж на 6,5% до рівня 1,5180. Національне бюро статистики Великобританії підтвердило спад ВВП на 0,3% в IV кварталі 2012 р. Вийшли показники початку 2013 р., зокрема промислове виробництво, також виявилися досить слабкими.
Крім того, був також зафіксований найбільший дефіцит платіжного балансу з 1989 р. Згідно з даними Національного бюро статистики Великобританії за підсумками 2012 р. він склав 57,6 млрд фунтів, або 3,7% від ВВП країни.
Читайтен також: ВВП Великобританії у 2012 р. виріс на 0,2%
Варто також відзначити, що в I кварталі агентство Moody's позбавило Великобританію найвищого кредитного рейтингу, знизивши його до рівня "Aa1". Агентство Fitch знизило прогноз за рейтингом країни до "негативного", попередивши про можливість швидкого зниження рейтингу.
Низхідна динаміка британської економіки вказує на небезпеку настання вже третьою рецесії в країні після фінансової кризи 2008 р. Очікуваний слабке зростання ВВП послужив причиною пониження міжнародним агентством Moody's Investors Service кредитного рейтингу країни на один щабель - з Aaa до Aa1. За словами аналітиків, слабке зростання економіки в середньостроковому періоді може розтягнутися на другу половину 2013
"Британська валюта в I кварталі опинилася під дуже серйозним тиском. У другій половині березня фунту вдалося відіграти частину втрат проти євро на тлі ситуації на Кіпрі. Тим не менше це скоріше тимчасовий фактор підтримки для фунта. Фундаментальні показники економіки Великобританії, а також її подальші перспективи залишаються досить туманними ", - зазначив валютний стратег Deutsche Bank Хенрік Галлберг.
Новим фактором слабкості британського фунта в подальшому може стати зміна глави Банку Англії. У червні цей пост займе Марк Карні, який поки ще очолює Банк Канади.
У своїх коментарях Карні вже натякав, що може піти на більш агресивні дії в монетарній політиці. Прискорені темпи роботи друкарського верстата Банку Англії навряд чи додадуть привабливості британському фунту.