ua en ru

Космічний корабель "Союз" повернувся на Землю

Автор: RBC.UA
Російський космічний корабель "Союз" з трьома космонавтами на борту відстикувався від Міжнародної космічної станції та успішно приземлився, заявили в Центрі управління польотами (ЦУП).

Російський космічний корабель "Союз" з трьома космонавтами на борту відстикувався від Міжнародної космічної станції та успішно приземлився, заявили в Центрі управління польотами (ЦУП).

У ЦУП зазначили, що корабель "Союз ТМА-15" приземлився, як і було заплановано, о 09:16 за київським часом, в 84 км на північ від міста Аркалик (Казахстан).

У складі експедиції - росіянин Роман Романенко, астронавт Європейського космічного агентства Френк де Винне і астронавт Канадського космічного агентства Роберт Тирськ. Вони провели на орбіті майже 188 діб.

"Посадка пройшла штатно. За попередніми даними екіпаж почуває себе нормально", - повідомили в прес-службі Центру управління польотами.

Як передає агентство ВВС, на Землі спусковий апарат з космонавтами зустрічали 15 вертольотів і літаків, а також 6 пошуково-евакуаційних машин. Російські космічні служби були готові і до аварійного приземлення апарату за межами Казахстану та Росії.

Зараз космонавти повинні пройти обстеження в мобільному госпіталі, після чого їх незабаром спецрейсом доставлять на аеродром Чоколівський, де на них вже чекають рідні.

На даний момент на станції залишаються два астронавта - Максим Сура і Джеффрі Уїльямс, які прибули на МКС на початку жовтня, проте вже 23 грудня до станції повинен пристикуватися "Союз ТМА-17" з черговою трійкою космонавтів.

Нагадаємо, Р.Романенко, Ф.Вінн і Р.Тирськ були другою трійкою першого розширеного екіпажу МКС з шести чоловік. Його командиром був росіянин Геннадій Падалка, який повернувся на Землю 11 жовтня. 188 днів на орбіті не пройшли марно. Космонавти провели більше сотні експериментів і наукових досліджень. Вони прийняли в цілому два "Прогреса", три "шатла" і перший японський корабель. Крім того, вперше після восьмирічної перерви відновилося будівництво російського сегменту Міжнародної космічної станції.