Космічний корабель "Союз" стартував з Байконура
Зі стартового комплексу майданчики 1 космодрому Байконур («Гагарінський старт») о 02:10 за київським часом здійснений успішний пуск ракети космічного призначення «Союз-ФГ» з пілотованим космічним транспортним кораблем «Союз ТМА-М». Про це повідомляє Федеральне космічне агентство Росії «Роскосмос».
На борту корабля перебуває екіпаж чергової експедиції на Міжнародну космічну станцію (МКС) у складі росіян Олександра Калері і Олега Скрипочки, а також американця Скотта Келлі. Через дев'ять хвилин після запуску корабель «Союз ТМА-М» відокремився від третього ступеня ракети-носія «Союз-ФГ» і був виведений на навколоземну орбіту.
Стиковка пілотованого корабля з Міжнародною космічною станцією запланована на 3:02 за київським часом 10 жовтня ц.р. Планується, що екіпаж проведе на МКС більше п'яти місяців.
Як повідомляє BBC, у лютому на станцію прибуде брат-близнюк Скотта Келлі - Марк, якого доставить на орбіту шаттл «Ендевор». Це буде останній запуск американського човника. Після цього всі запуски до МКС будуть проводитися за допомогою російських космічних кораблів.
Відзначимо, «Союз ТМА-М» став 85-м пілотованим космічним кораблем, управління яким здійснюється з ЦУПу ЦНДІ машинобудування.
«Союз ТМА-М» - перший модернізований пілотований космічний корабель нової серії. На ньому встановлена нова цифрова апаратура для управління рухом та навігацією. Завдяки проведеній модернізації корабель може брати на борт в два рази більше корисного вантажу, ніж його попередники.
5 жовтня стало відомо, що «Союз ТМА-20», на борту якого в грудні до МКС повинен був відправитися ще один екіпаж, отримав пошкодження під час транспортування залізницею.
За даними джерел російських агентств на Байконурі, запуск «Союзу ТМА-20» буде перенесено на 2011 р. через заміну спускового апарату.
МКС, яка в листопаді відзначить свою десяту річницю, складається з 10 модулів, побудованих Росією, США, Канадою, Японією та Європейським космічним агентством.