Космічний корабель "Союз" з екіпажем МКС здійснив посадку в Казахстані

Російський корабель "Союз ТМА-М" з росіянами Олександром Калері, Олегом Скрипочкою і американцем Скоттом Келлі на борту здійснив успішну посадку в 86 км на північ від казахстанського міста Аркали. Посадка пройшла в штатному режимі.

Російський корабель "Союз ТМА-М" з росіянами Олександром Калері, Олегом Скрипочкою і американцем Скоттом Келлі на борту здійснив успішну посадку в 86 км на північ від казахстанського міста Аркали. Посадка пройшла в штатному режимі, повідомили РБК в Центрі управління польотами.

Космічний корабель опустився на землю на трьох парашутах. Літак пошуково-рятувальної служби простежив за моментом приземлення "Союзу ТМА-М". З космонавтами був встановлений голосовий зв'язок. Космонавти почувають себе добре.

Відстиковка корабля від Міжнародної космічної станції відбулася вранці 16 березня в 6:27 за київським часом. Вперше в історії відстиковка корабля від МКС була проведена в ручному режимі.

Операцію по розстикування провів особисто командир "Союзу ТМА-М" А.Калері. Перед росіянином було поставлено завдання протестувати нову систему управління. Відповідно до програми льотно-конструкторських випробувань корабля нової серії А.Калері за допомогою включення двох двигунів причалювання і орієнтації відвів "Союз ТМА-М" на відстань близько 50 м від станції і провів тести для перевірки системи управління.

"Союз ТМА-М" - перший корабель нової серії, оснащений цифровими системами управління, створений на базі корабля "Союз ТМА". Його розробником є ракетно-космічна корпорація "Енергія". Основні доопрацювання корабля - зменшення маси корабля на 70 кг, використання в системі управління руху і навігації центральної обчислювальної машини з продуктивністю 8 млн операцій за секунду.

Космічну вахту на МКС продовжують нести космонавт Дмитро Кондратьєв (командир), бортінженери астронавт ЕКА Паоло Несполі і астронавт НАСА Кетрін Колман.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся