Корекція вдарить по фондових ринках у II півріччі 2013 р., - Рубіні
Економіст Нуріель Рубіні, який отримав прізвисько "Доктор Апокаліпсис" після того, як передбачив у 2008 р. фінансову кризу, вважає, що рано чи пізно фіскальний обрив "наздожене" фондовий ринок. Про це повідомляє "Росія 24".
На думку економіста, інвестори мають бути готові до того, що фондовий ринок в поточному році може їх серйозно розчарувати.
Виступаючи на міжнародній економічному форумі в Італії, Рубіні попередив, що підвищення податків і скорочення витрат будуть підривати економічне зростання в США в цьому році.
"І вже є сигнали уповільнення зростання споживання. Секвестр і фіскальний обрив позбавлять економіку 1,5% зростання ВВП. В кращому випадку, економіка США зростатиме на 1,5% в 2013 р.", - заявив Рубіні.
Читайте також: Глибокий економічний спад можуть витримати майже всі найбільші банки США, - ФРС
Він також припустив, що в кінцевому підсумку фондові ринки зазнають шок від масштабу спаду економіки США в поточному році. Пожвавлення на ринку ризикових активів, яке почалося в більшості розвинених країн у другій половині 2012 р., було спровоковано не поліпшенням основних показників, а скоріше черговим раундом нетрадиційної кредитно-грошової політики.
Нагадаємо, 2 березня Президент США Барак Обама підписав указ про початок приведення в дію плану по секвестру видаткових статей американського бюджету. В рамках програми скорочення витрат починаючи з 2 березня і по 1 жовтня ц.р. (Початок нового фіскального року в США) федеральному міністерствам та іншим відомствам необхідно скоротити свої витрати на 85 млрд дол
З цієї суми, за даними міжпартійної комісії, 43 млрд дол буде скорочено за рахунок військових витрат, 26 млрд дол доведеться на "невійськові статті бюджету", 11 млрд дол на програму медичного страхування Medicare, скорочення ще 5 млрд дол відзначено як "з інших джерел".
Читайте також: ФРС США ще раз завірила у намірах зберегти м'яку монетарну політику
Автоматичне секвестрованіе припускає одномоментне скорочення видаткової частини бюджету на 1,2 трлн дол протягом наступних 10 років. Половина від цієї суми буде отримана за рахунок зниження витрат на армію.
Також варто зазначити, що рівень безробіття в США в лютому 2013 р. знизився на 0,2 процентного пункту в порівнянні з переглянутим показником попереднього місяця і склав 7,7% - це найнижчий показник з грудня 2008р. Аналітики чекали, що показник складе 7,8%.