ua en ru

Королевська хоче створити спецфонд для грошових виплат працівникам підприємств-банкрутів

Автор: RBC.UA
Міністр соціальної політики Наталя Королевська ініціює створення спеціального фонду для грошових виплат працівникам підприємств-банкрутів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Міністр соціальної політики Наталя Королевська (на фото) ініціює створення спеціального фонду для грошових виплат працівникам підприємств-банкрутів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

"Заборгованість по зарплаті на підприємствах-банкрутах станом на 1 лютого 2013 р. становить 386,3 млн грн. Це 44,6% від загального боргу по Україні, катастрофічна цифра! Ми повинні виправити ситуацію. Саме тому я ініціюю створення спеціального фонду грошових виплат працівникам у разі банкрутства їх підприємств. Найближчим часом ми винесемо проект такого рішення на обговорення", - відзначила міністр.

За словами Королевської, керувати роботою фонду могла б Державна служба зайнятості, а його наповнення може відбуватися за рахунок частини єдиного соціального внеску.

Читайте також: Заборгованість по виплаті зарплати в січні виросла на 12,5%

"У разі банкрутства підприємства, працівник зможе звернутися до суду, і в разі прийняття позитивного рішення з фонду йому виплатять грошову компенсацію", - розповіла Королевська.

За даними Державного комітету статистики, заборгованість по зарплаті підприємств-банкрутів на 1 лютого 2013 р. склала 415 млн 416 тис. грн. Загальна заборгованість по зарплаті на 1 лютого 2013 р. склала 1 млрд грн.

Найбільша заборгованість - у Донецькій (208 млн 964 тис. грн) і Харківській (115 млн 145 тис. грн) областях, найменша - у Чернівецькій (121 тис. грн) і Рівненській (1 млн 380 тис. грн) областях.

Читайте також: Фонд зарплати в 2013 р. виросте до 460 млрд грн

Раніше Кабінет міністрів вирішив звернутися у Верховну Раду України з метою вирішення проблеми заборгованості із соціальних виплат відповідно до рішень національних судів. За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, уряд запропонує визнати зазначену заборгованість державним боргом. І далі, у межах можливостей державного бюджету, щорічно виділяти певну суму для поетапного погашення.

Згідно з даними голови Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайла Бродського, в Україні 145 млрд грн заробітної плати виплачується неофіційно. Також за деякими даними 4,7 млн людей у нашій країні працюють нелегально.

Читайте також: Середня зарплата за січень 2013 р. знизилася на 11,2% - до 3 тис. грн

Додамо також, що з 1 січня 2013 р. прожитковий мінімум в Україні збільшився на 12 грн і становить 1108 грн.