ua en ru

Кораблі ВМФ Китаю увійшли в акваторію спірних з Японією островів

Автор: RBC.UA
Шість кораблів військово-морського флоту Китаю увійшли в акваторію спірних з Японією островів Сенкаку (китайська назва - Дяоюйдао). Інформацію про це розповсюдила прес-служба берегової охорони Японії, передає Reuters.

Шість кораблів військово-морського флоту Китаю увійшли в акваторію спірних з Японією островів Сенкаку (китайська назва - Дяоюйдао). Інформацію про це розповсюдила прес-служба берегової охорони Японії, передає Reuters.

Читайте також: Японія погодила придбання спірних островів, КНР протестує

Назустріч китайцям були відправлені японські патрульні кораблі, які вимагали покинути територіальні води Японії, наказу підкорилися тільки два кораблі.

Прем'єр-міністр Японії Йосіхіко Нода заявив, що триває спостереження за іншими чотирма кораблями, передає радіо "Свобода".

У свою чергу китайська влада розповсюдили повідомлення, що кораблі республіки почали патрулювання в районі островів, вважаючи свої дії повністю законними.

Читайте також: У Китаї пройшли акції протесту, викликані висадкою японських націоналістів на спірні острови

Напередодні Китай попередив, що торгові відносини з Японією можуть постраждати на тлі конфлікту навколо спірних островів.

Кілька днів тому Японія підтвердила свій намір викупити ділянки землі в Східно-Китайському морі у приватного власника, бажаючи зробити їх "мирним і стабільним" місцем. Представник японського урядів висловив сподівання, що покупка островів не підірве двосторонні відносини.

КНР наполягає на тому, що острови Сенкаку (китайська назва - Дяоюйдао) увійшли до складу китайської держави в кінці XIV ст., Однак контроль над ними був втрачений після підписання з Японією в 1895 р. Сімоносекского мирного договору (китайська назва - Договір Магуань).

Після закінчення Другої світової війни Японія змушена була відмовитися від даних територій на користь США. У свою чергу, Вашингтон у 70-х рр. XX століття повернув Японії острів Окінава, віддавши і Сенкаку, що знаходиться поблизу. Цей факт досі оскаржується Китаєм.

Примітно, що сам острів дуже малий і непридатний для господарського використання, однак його наявність у складі держави серйозно розширює акваторію територіальних вод та виключної економічної зони.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

У серпні ц.р. на спірних островах Сенкаку відбулася незаконна висадка групи японських націоналістів, після того як напередодні звідти були вислані п'ять китайських активістів, що зробили спробу провести там акцію. Висадилися на островах японські націоналісти були затримані японської береговою охороною. Проте в цілому в акції на підтримку японських домагань взяли участь понад 100 осіб, серед яких - члени парламенту країни і відомі політики.

Перед цим міністерство закордонних справ Китаю випустило заяву, в якій закликало Японію припинити зазіхання на державність КНР. "Китай наполягає на тому, щоб Японія припинила дії, що підривають територіальний суверенітет КНР, і повернулася в правове поле вирішення питання шляхом діалогу і переговорів", - заявив представник зовнішньополітичного відомства країни Кинь Гень.

Конфлікт за острови Сенкаку є одним з епізодів у серії територіальних суперечок у Південно-Китайському морі між Китаєм, Японією, Філіппінами, В'єтнамом та Брунеєм. На шельфі островів Сенкаку можуть знаходитися значні запаси природного газу.

Конфлікт між Японією і Китаєм через острови Сенкаку дійшов до того, що влада Японії відкликала свого посла з Пекіна. Така дія японського МЗС стало відповіддю на маневри патрульних кораблів китайських військово-морських сил, які 11 липня ц.р. зайшли в акваторію спірного острова в Східно-Китайському морі.