Контрольний пакет акцій ПФТС продадуть ММВБ за 10 млн дол.
Загальні збори членів асоціації Першої фондової торгової системи (ПФТС) схвалили продаж пакету 50% +1 акцій біржі ПФТС стратегічному інвесторові - Московській міжбанківській валютній біржі (ММВБ ) за 10 млн дол., передає кореспондент РБК-Україна.
За таке рішення проголосувало 138 членів асоціації, проти - 13.
Зокрема, загальні збори асоціації ПФТС вирішили збільшити статутний капітал на 16,1 млн грн до розміру 32,1 млн грн за рахунок проведення закритого (приватного) розміщення 1601 простої іменної акції за 10 млн дол ЗАТ "ММВБ".
Згідно з орієнтовним графіком заходів на виконання рішень загальних зборів членів асоціації ПФТС 25 грудня 2009 р. відбудуться збори акціонерів ТОВ "ФБ "ПФТС".
На цих зборах буде імплементовано рішення загальних зборів членів асоціації ПФТС від 24 грудня про продаж ММВБ 50% +1 акція, а також щодо реорганізації ТОВ у приватні товариства. Реєстрація зміни до статуту ТОВ, а також реєстрація додаткової емісії та отримання ММВБ дозволу на покупку акцій ПФТС від Антимонопольного комітету очікується до лютого 2010 р. включно. Саме розміщення і покупка ММВБ акцій ПФТС запланована на березень-квітень.
Також загальні збори членів асоціації ПФТС не підтримали пропозицію про продаж 10% акцій біржі ПФТС державі. Проти такої пропозиції проголосувало 114 членів ПФТС. Передбачалося, що 3201 акцію біржі ПФТС (після додатковоъ емісії) буде продано державі в особі держагенства з розвитку інфраструктури фондового ринку, за номінальною вартістю (10 тис. грн за акцію) з відтермінуванням платежу в 3 роки.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 23 грудня був підписаний меморандум про наміри між ДКЦПФР і асоціацією ПФТС. У той же час член ДКЦПФР Сергій Бірюк підкреслив, що рішення про виділення до 10% акцій на користь держави має бути виключно добровільним рішенням членів асоціації ПФТС.
Після того, як загальні збори членів асоціації ПФТС відхилили пропозицію про продаж 10% акцій біржі держави, на розгляд зборів було винесено питання про продаж державі 1 акції біржі ПФТС, з тим, щоб держава була представлена в керівних органах біржі ПФТС на правах акціонера. Проте ця пропозиція також не була підтримана членами асоціації ПФТС. За проголосувало менше половини членів, що зареєструвалися на зборах.
Як повідомлялось, в кінці листопада ц.р. керівництво ПФТС прийняло пропозицію про продаж контрольного пакету акцій російській ММВБ. 10 грудня ц.р. президент ПФТС Ірина Заря повідомила, що тільки одна компанія звернулася до ради ПФТС з офіційною пропозицією про стратегічне партнерство. Вона також підтвердила, що рада асоціації проводила переговори з рядом інших бірж, зокрема, іноземними: ММВБ, РТС, Віденською фондовою біржею, NASDAQ OMX.
Також вона заявила, що рада ПФТС не вимагає від стратегічного інвестора зберегти склад нинішнього менеджменту біржі. За її словами, у тексті меморандуму з російською біржею ММВБ, яка подала заявку на викуп 50% +1 акції додаткової емісії ПФТС, немає пункту, який би зберігав нинішній склад керівництва біржі.
За словами І.Зарі, прихід ММВБ стимулює розвиток ПФТС як універсальної біржі. "До того ж передбачається, що у ПФТС буде рости капіталізація. І, нарешті, учасники ринку дістануть додаткові можливості для розвитку бізнесу", - підкреслила І.Заря.
Нагадаємо, ПФТС є найбільшою фондовою біржею України, яка діє на підставі відповідної ліцензії ДКЦПФР та підтримує роботу національної електронної системи торгівлі цінними паперами у режимі «реального часу».
Відзначимо, що український ринок акцій виріс за 10 років майже на 900% і став, таким чином, найдинамічнішим ринком у світі за підсумками десятиріччя. Навіть, незважаючи на політичну нестабільність в Україні в останні роки, її ринок акцій додав за минуле десятиліття більше 890% у доларовому вираженні. Втім, на думку опитаних РБК-Україна експертів, така оцінка не є показовою, оскільки вона не враховує реального обсягу торгів на ПФТС, а оперує виключно відносними величинами. Український біржовий індикатор ПФТС виріс за підсумками 2009 р. вдвічі, навіть не дивлячись на сильну залежність країни від програм допомоги МВФ. Всього ж за минуле десятиліття капіталізація українського ринку збільшилася в 10 разів і склала понад 26 млрд дол.