ua en ru

Конституційний суд почав розгляд справи про вибори в Києві

Автор: RBC.UA
Конституційний суд України почав розгляд справи про вибори в Києві. Питання внесене представленням 48 народних депутатів про офіційне тлумачення низки положень Конституції і закону про місцеві вибори, зокрема щодо місцевих виборів у Києві.

Конституційний суд України (КСУ) почав розгляд справи про вибори в Києві. Питання внесене представленням 48 народних депутатів про офіційне тлумачення низки положень Конституції і закону про місцеві вибори, зокрема щодо місцевих виборів у Києві.

При цьому повідомляється, що рішення КСУ по місцевих виборах сьогодні чекати не варто. Про це заявив керівник прес-служби КСУ Геннадій Черненко. "Сьогодні рішення суду чекати не варто. Є процедура розгляду. Сьогодні тільки початок слухань. За процедурою після письмової частини суд переходить до закритої частини і в закритому режимі вже розглядає справу до моменту ухвалення рішення", - заявив Черненко. За його словами, згідно закону дане звернення може розглядатися не більше трьох місяців.

До засідання суддя-доповідач Олег Сергійчук зібрав письмові висновки у цій справі Президента Віктора Януковича, представників Міністерства юстиції, державних наукових установ. Зміст документів суддя-доповідач зачитав вголос всім присутнім. "Вважаю, що одночасне проведення чергових місцевих виборів на всій території України відповідає встановленої ст. 2 Конституції унітарною формою державного устрою України, сприяє зміцненню, єдності та цілісності державної території", - процитував суддя відповідь глави держави.

Біля Конституційного суду України почався мітинг з участю близько 200 демонстрантів. Мітингуючі виступають за проведення виборів мера Києва.

Читайте також: ПР не голосуватиме за призначення дати виборів у Києві

Організатори мітингу поставили біля будівлі суду фургон з аудіоапаратурою. Демонстранти стоять з прапорами з партійною символікою "Батьківщини", "Свободи" і "Удару". Також учасники акції тримають плакати з гаслами "Київ, вставай - вимагай вибори!", "Києву - законно вибраного мера", "Київ - киянам! Попов - до побачення".

Демонстранти стоять на тротуарі, таким чином рух по проїжджій частині вулиці не ускладнений.

Недалеко від будівлі судна стоять 5 автобусів з бійцями спецпідрозділу міліції "Беркут". Окрім цього, по периметру акції патрулюють близько 20 працівників столичної міліції.

Читайте також: ПР звернулася до КСУ за роз'ясненнями щодо законних дат проведення виборів у Києві

Зазначимо, опозиція створить комітети самоврядування у всіх районах Києва для проведення власних виборів в Київську міську раду і мера Києва у випадку, якщо дата виборів не буде призначена. Про це заявив народний депутат від партії "Батьківщина" Андрій Павловський. "У опозиції є план - ми тоді звернемося до всіх киян, щоб самоорганізовуватися, створити комітети самоврядування зі всіх районів і мікрорайонів. І ці комітети самоврядування формуватимуть виборчі комісії і тоді шляхом явки, по факту без цього Конституційного суду, без цього кримінального режиму кияни самі виберуть собі владу, яку хочуть в Київську раду, і (міського) голову Києва", - заявив Павловський.

Нагадаємо, парламентська більшість категорично відмовляється голосувати за призначення дати виборів в Києві до того, як своє трактування цього питання не дасть Конституційний суд. У зв'язку з цим у Верховній Раді назріла чергова політична криза - опозиціонери блокують трибуну і президію, а більшість проводить засідання в альтернативному приміщенні на вул. Банковій.

Відзначимо, що опозиція, окрім призначення виборів у Києві і проведення їх у два тури, вимагає об'єднати повноваження мера Києва і глави КМДА.

Читайте також: "Свобода" і "Батьківщина" поки не домовилися з "Ударом" про вибори в Києві

Законодавчо певний чотирилітній термін повноважень Київського міського голови повністю закінчився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р.

Нагадаємо, 2 квітня Верховна Рада не змогла прийняти в другому читанні проект постанови №1030 про призначення виборів мера Києва і депутатів Київради на 2 червня 2013 р. "За" проголосували 209 народних депутатів при мінімально необхідних 226.