ru ua

Конституційний суд Єгипту підтвердив розпуск парламенту країни

Автор: RBC.UA
Рішення Конституційного суду Єгипту про розпуск парламенту є остаточним. Про це було оголошено сьогодні за підсумками позачергового засідання суду.

Рішення Конституційного суду Єгипту про розпуск парламенту є остаточним. Про це було оголошено сьогодні за підсумками позачергового засідання суду, передає Associated Press.

Екстрена нарада була присвячена прийнятому напередодні рішенню нового Президента країни Мухаммеда Мурсі відновити роботу парламенту.

Відзначимо, Мурсі своїм указом відновив роботу Народної асамблеї Єгипту - нижньої палати національного парламенту.

Раніше рішенням Вищої ради збройних сил (ВСВС) діяльність законодавчого органу була припинена у зв'язку з порушеннями, допущеними при проведенні виборчої кампанії.

Нагадаємо, Вищий конституційний суд Єгипту, розглядаючи законність виборів в Народну асамблею, виявив порушення і визнав обраний склад парламенту нелегітимним. Після цього ВСВС оголосив про розпуск нижньої палати законодавчих зборів.

Після виборів більшість місць в палаті дісталися або представникам ісламістських партій, або особам їм симпатизує. Саме це і викликало перевірку на легітимність складу. Після розпуску нижньої плати ВСВС заявив, що до нових виборів бере на себе повноваження законодавчого органу.