ua en ru

Конституційна асамблея прийняла за основу проект концепції змін до Конституції

Автор: RBC.UA
Конституційна асамблея прийняла за основу проект концепції змін до Конституції. Про це заявила секретар Конституційної асамблеї Марина Ставнійчук після закінчення засідання асамблеї, передає кореспондент РБК-Україна.

Конституційна асамблея прийняла за основу проект концепції змін до Конституції. Про це заявила секретар Конституційної асамблеї Марина Ставнійчук після закінчення засідання асамблеї, передає кореспондент РБК-Україна.

"Прийняли проект за основу", - заявила Ставнійчук.

За її словами, тепер члени асамблеї, комісії, організації повинні розробити і представити свої пропозиції до проекту концепції. Остаточно концепцію планується затвердити у вересні 2013 р.

Раніше сьогодні голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук заявляв, що концепція змін до Конституції буде затверджена у вересні.

Нагадаємо, проект концепції реформування Конституції України, який сьогодні на закритому засіданні повинна розглянути Конституційна асамблея, передбачає повну зміну моделі управління державою, віддаючи частину президентських повноважень Верховній Раді.

Йдеться, зокрема, йде про право парламенту призначати персональний склад Кабінету міністрів. Президенту, тим часом, має бути наданий повний контроль над призначенням і звільненням суддів. Автори концепції пропонують також збільшити роль народовладдя - ввести інститути народної законодавчої ініціативи і народного вето.

Документ пропонує передати ВР контроль над призначенням Кабміну. Глава держави зможе вносити до парламенту лише подання щодо формування Кабміну, при цьому безпосереднє призначення членів уряду здійснюватиметься народними депутатами.

За задумом авторів концепції, вирішальна роль у формуванні Кабінету міністрів повинна належати Раді. Парламент також пропонують наділити правом припиняти повноваження членів уряду. Єдиним важелем впливу на парламент буде право Президента розпустити Раду, якщо вона у встановлений законом строк не сформує Кабінет міністрів.

У разі прийняття викладених у документі рекомендацій глава держави може втратити контроль над призначенням і звільненням генпрокурора (його пропонується призначати на сім років), голови СБУ, голови Антимонопольного комітету, голови Фонду держмайна і голови Національного банку. Їх кандидатури Президент також буде зобов'язаний узгоджувати з парламентом.

Конституційна асамблея створена указом Президента як спеціальний допоміжний орган при главі держави. Головною метою Конституційної асамблеї є підготовка законопроектів про внесення змін до Конституції. Головою Конституційної асамблеї призначений Леонід Кравчук - Президент України в 1991-1994 рр..

Конституційна асамблея складається з 94 осіб. Серед них представники депутатських фракцій і груп у парламенті, політичних партій, Національної академії наук України, національних галузевих академій та академічних наукових установ, інших наукових установ і вищих навчальних закладів, профільних громадських організацій та незалежних експертно-аналітичних центрів.

До складу асамблеї навідріз відмовилася входити опозиція. На думку Кравчука, те, що квота опозиції в Конституційній асамблеї не заповнена, "не є приводом для сумніву в легітимності цього органу".

Раніше повідомлялося, що в Україні опрацьовується сценарій референдуму щодо зміни конституційного ладу і системи виборів.