ua en ru

Конклав по вибору нового Папи Римського може зібратися на початку березня (фото)

Автор: RBC.UA
Засідання конклаву, на якому буде обраний наступний предстоятель Римсько-католицької церкви, може початися до 15 березня ц.р. Головною умовою для цього буде наявність у Римі достатнього для кворуму числа кардиналів, повідомляє Reuters.

Засідання конклаву, на якому буде обраний наступний предстоятель Римсько-католицької церкви, може початися до 15 березня ц.р. Головною умовою для цього буде наявність у Римі достатнього для кворуму числа кардиналів, повідомляє Reuters.

Офіційний представник Святого престолу у Ватикані Федеріко Ломбарді повідомив, що церковні правила, що регулюють час і порядок роботи подібних зборів, можуть бути "порушені" через історичну унікальність ситуації у випадку з Бенедиктом XVI.

"Якщо всі (кардинали, - ред.) встигнуть приїхати, немає необхідності чекати, і тоді, можливо, конклав почнеться раніше", - говорить заяву голови служби друку.

Читайте також: Папа Римський зречеться престолу

Раніше представники церкви повідомляли, що правила вимагають від них почати роботу з обрання нового Папи в період з 15 по 20 березня.

Нагадаємо, Бенедикт XVI оголосив про добровільну відставку зі свого поста. Своє зречення він пояснив похилим віком, не залишає достатньо сил для публічного служіння.

Бенедикт XVI (у миру - Йозеф Ратцингер) народився 16 квітня 1927 р., скоро йому виповниться 86 років. Він був обраний главою римсько-католицької церкви в квітні 2005 р. після смерті папи Іоанна Павла II.

Папа офіційно складе з себе повноваження голови Римсько-католицької церкви 28 лютого 2013 р. З 20:00 за місцевим часом цього дня настає режим "вакантного престолу", і відразу після цього можливі збори конклаву.

Читайте також: Новим Папою Римським вперше може стати неєвропеєць

Новий Папа Римський буде обраний на зборах Кардинальської колегії у відповідності з правилами, описаними в апостолической конституції "Вся паства Господня", яку видав Іоанн Павло II в лютому 1996 року. Згідно з цим документом, понтифік повинен бути обраний на зборах кардиналів. Обов'язкова умова - вік кожного з кардиналів не може перевищувати 80 років. В даний час Кардинальська колегія налічує 210 членів, право голосу мають лише 118 з них.

Останній на даний момент випадок зречення понтифіка від престолу, не рахуючи антипап, стався в 1415 р. Тоді свою посаду залишив Папа Григорій XII.