ua en ru

Конгрес США не підтримав виведення американських військ із Афганістану в цьому році

Автор: RBC.UA
Палата представників Конгресу США в четвер 17 березня проголосувала проти виведення американських військ з Афганістану в цьому році.

Палата представників Конгресу США в четвер 17 березня проголосувала проти виведення американських військ з Афганістану в цьому році. Про це повідомляє Reuters.

Резолюцію, що закликає покинути Афганістан і написану противниками війни з обох партій, підтримали 93 законодавці, більшість з них демократи. Ще 321 представник штатів у Конгресі проголосував проти її прийняття. Резолюцію підтримали також вісім республіканців.

"Як довго ми будемо продовжувати виділяти сотні мільярдів доларів і тисячі життів, перш ніж усвідомимо, що не можемо перемогти у військовому відношенні в Афганістані", - такі вимоги звучали в Конгресі з боку демократів. Але республіканці в своїй більшості твердять, що США не готові махнути рукою на Афганістан.

Таким чином, нижня палата Конгресу розтягла стратегію Барака Обами з виведення військ з цієї країни на більший час, незважаючи на спадаючу суспільну підтримку війни. Майже дві третини американців вважають, що війна, яка почалася після подій 11 вересня 2001 р., не варта витрат. У результаті конфлікту було вбито 1,5 тис. американських солдатів, а сама війна коштує понад 100 млрд дол. на рік.

Генерал Девід Петреус, командувач силами США і НАТО в Афганістані, дав оптимістичну оцінку стану справ у країні, заявивши що рішення Б.Обами по розміщенню додаткових 30 тис. військ сприяло захопленню у талібів ключових територій.

Нагадаємо, 7 березня ц.р. міністр оборони США Роберт Гейтс, заявив, що американські військові залишаться в Афганістані і після 2014 р., на який намічено остаточне виведення бойових підрозділів міжнародних сил з країни. За словами Р.Гейтса, Вашингтон і Кабул домовилися про те, що американські інструктори братимуть участь в навчанні афганських військових.

Раніше, 6 лютого ц.р. Президент Афганістану Хамід Карзай оголосить про початок переходу відповідальності за забезпечення безпеки в Афганістану від НАТО до сил місцевої армії і поліції 21 березня 2011 р. В своєму виступі Х.Карзай відзначив, що США витрачають на підтримку своїх військ в країні близько 100 млрд дол. на рік, тоді як Афганістан на підтримку власних сил безпеки витрачає близько 8 млрд дол. на рік.

Як відзначили тоді представники НАТО, процес переходу контролю за афганськими регіонами від підрозділів цього блоку до афганських сил безпеки проходитиме поступово. У кожному конкретному регіоні враховуватиметься обстановка, що склалася там.

В свою чергу, експерти відзначають, що процес виведення військ НАТО з Афганістану протікатиме складно. Як показало соціологічне дослідження ООН, афганське населення в масі своєю не довіряє місцевій поліції. Афганці відзначають корумпованість працівників МВС, а також ту обставину, що поліцейські нерідко керуються особистими симпатіями до тих або інших осіб, а не нормами закону в своїй роботі.

17 грудня 2010 р. Президент США Барак Обама підтвердив, що виведення військ НАТО з Афганістану почнеться в липні 2011 р., як і передбачалося раніше.Він додав, що знищення тероризму в регіоні ускладнене тим, що екстремісти продовжують знаходити притулок в сусідньому з Афганістаном Пакистані.

Нагадаємо, 19 липня 2010 р. віце-президент США Джо Байден також назвав термін початку виведення американських військ з Афганістану - липень 2011 р.

31 травня 2010 р. генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що позиції руху "Талібан" в Афганістані сильніше, ніж очікувалося.

Напередодні, 30 травня командуючий на той час міжнародними силами сприяння безпеки НАТО в Афганістані генерал Стенлі Маккрістал відзначив, що, незважаючи на обіцянку Президента США Барака Обами вивести війська з Афганістану в 2011 р., військові дії у країні триватимуть ще тривалий час після зазначеного терміну . Разом з тим, генерал висловив надію на зростаючу участь афганських військових.