Компенсаціїі BP за аварію в Мескиканській затоці будуть менше 20 млрд дол
Менше 20 млрд дол - такими виявляться компенсаційні виплати концерн ВР постраждалим від розливу нафти в Мексиканській затоці, повідомляє РБК. Цей висновок зробили аналітики Citigroup після зустрічі з Робертом Дадлі, який, як очікується, вже 1 жовтня очолить BP.
Крім цього, Р.Дадлі додав, що концерн зарезервував на майбутні витрати концерну 32 млрд дол. Він зазначив, що компенсація штатам, що знаходяться на узбережжі Мексиканської затоки, виявиться не дуже високою. Експерти Citigroup також додають, що останнім часом зросла вірогідність того, що BP повернеться до виплати дивідендів вже на початку наступного року.
Як підкреслив Р. Дадлі, американська влада не просили BP призупинити виплату дивідендів і це є рішенням концерну, які побажав зберегти ліквідність.
«Таким чином, є всі підстави вважати, що після результатів за підсумками IV кварталу поточного року компанія може знову повернутися до виплати дивідендів», - підкреслюють експерти компанії Citigroup, посилаючись на Р.Дадлі.
Правда, аналітики компанії Bernstein дотримуються не такої оптимістичної точки зору. На їхню думку, для того щоб повернутися до виплати дивідендів у I кварталі наступного року, у BP повинна бути стабільна грошова позиція, а процес розпродажу активів до цього часу має бути завершений.
Як відомо, британська BP планує в наступні півтора року розпродати активи на загальну суму до 30 млрд дол., щоб профінансувати боротьбу з наслідками аварії в Мексиканській затоці. У середині серпня BP оголосила, що привертає два синдикованих кредити строком на п'ять років на суму 5 млрд дол Організаторами виступають британські банки Royal Bank of Scotland і Standard Chartered, а також французькі Societe Generale і BNP Paribas.
Нагадаємо, що витрати нафтової компанії BP, пов'язані з розливом нафти в Мексиканській затоці, склали 8 млрд дол.
ВР планує остаточно запечатати пошкоджену вибухом свердловину через два тижні.
Витік нафти з глибоководної свердловини, що почався після вибуху на буровій платформі 20 квітня, став наймасштабнішою екологічною катастрофою в історії США. У липні ц.р. ВР зупинила витік, накривши свердловину куполом. Раніше компанія погодилася перерахувати протягом чотирьох років 20 млрд у спеціальний фонд, з коштів якого буде покриватися збитки від розливу нафти.