ua en ru

Компанію Shell закликають відповісти за розлив нафти в Нігерії

Автор: RBC.UA
Правозахисна організація Amnesty International висловила критику на адресу нафтовидобувної компанії Shell, яка відмовилася надати владі Нігерії необхідні дані про великий витік нафти, що тривав тиждень. Про це повідомляє BBC.

Правозахисна організація Amnesty International висловила критику на адресу нафтовидобувної компанії Shell, яка відмовилася надати владі Нігерії необхідні дані про великий витік нафти, що тривав тиждень. Про це повідомляє BBC.

Аварія сталася на початку цього року в дельті річки Нігер.

Правозахисники звинуватили Shell у відмові надати дані про стан нафтопроводу, який, на їхню думку, і став причиною великого витоку нафти і забруднення навколишнього середовища.

Shell, у свою чергу, назвала причиною аварії умисне псування трубопроводу.

Раніше повідомлялося, що в Нігерії нафтовій компанії Royal Dutch Shell загрожує штраф у 5 млрд дол. Підставою для накладення штрафу став розлив нафти на прибережній буровій платформі на родовищі Бонга.

Нагадаємо, що у 2011 р. з родовища, що належало компанії, в океан могло потрапити до 40 тис. бар. сирої нафти. Влада Нігерії вважає, що причиною витоку став прорив експортної труби Shell. "Нафта, що потрапила в навколишнє середовище, негативним чином вплинула на 950 кв. км поверхні океану. Розлив нафти призвів до забруднення навколишнього середовища. Крім того, розлив нафти справив величезний негативний вплив на якість життя людей у прибережних областях, основним заняттям яких є рибальство", - йдеться в заяві нігерійської влади.

За інформацією Shell, розлив нафти торік у грудні на родовищі в Бонга стався під час завантаження нафти. Компанія відкинула можливість виплати зазначеного штрафу. "Ми вважаємо, що не існує законного обгрунтування такого високого штрафу. Компанія Shell в Нігерії не зробила нічого протизаконного, що могло б привести до виплати штрафу", - наголошується в заяві Shell.

Раніше жителі декількох поселень у Нігерії подали позов до Високого суду Лондона з вимогами компенсації від Royal Dutch Shell за розливи нафти.

Royal Dutch Shell - найбільша за ринковою вартістю в Європі нафтова компанія. Чистий прибуток британо-голландського гіганта (що припадає на частку акціонерів материнської компанії) у I кварталі 2012 р. знизився на 0,7% - до 8,72 млрд дол. проти відповідного показника річної давності на рівні 8,78 млрд дол.