Коморовський: Доля УА між Україною та ЄС залежить від проведення виборів
Україна отримає можливість підписати і ратифікувати угоду про асоціацію з ЄС за умови демократичних і вільних парламентських виборів восени 2012 р. Як повідомляє прес-служба партії "Фронт змін", про це заявив Президент Польщі Броніслав Коморовський під час зустрічі у Варшаві з лідером партії Арсенієм Яценюком.
Президент Польщі також відзначив важливість законодавчої реформи в Україні, завдяки якій відбудеться однозначне розмежування політичної та кримінальної відповідальності. На його переконання, це є шляхом до вирішення ситуації з укладенням екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко і наближення української законодавчої системи до демократичних європейських рішень.
Раніше Коморовський заявляв, що вважає внутрішньополітичну ситуацію в Україні загрозою для її євроінтеграції.
Свою стурбованість внутрішньополітичною ситуацією в Україні висловили і учасники чиказького саміту НАТО. Вони прийняли декларацію, в якій зазначається: "Ми стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя і тим, що здається політично вмотивованим переслідуванням, включаючи лідерів опозиції, а також умовами їх утримання".
Лідери країн НАТО закликали Україну вирішити проблеми в судовій системі для забезпечення її відповідності принципу верховенства права та міжнародним угодам, учасником яких є Україна.
Також Європейський Парламент закликав владу України "вирішити ситуацію з в'язнями, ув'язненими з політичних мотивів, до початку виборчої кампанії". Про це йдеться в резолюції Європарламенту по Україні.
Раніше Євросоюз раніше призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія та Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.
Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, що мав відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії і Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.
Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію". 30 травня Україна і Євросоюз у Брюсселі парафували угоду про асоціацію і ЗВТ.
Парламентські вибори в Україні відбудуться 28 жовтня 2012 р.