ua en ru

Комітет парламенту Великобританії рекомендував не поспішати з виведенням військ з Афганістану

Автор: RBC.UA
Комітет з оборони палати громад парламенту Сполученого Королівства рекомендував прем'єр-міністру Великобританії Девіду Камерону не поспішати з відкликанням британських військовослужбовців з Афганістану.

Комітет з оборони палати громад парламенту Сполученого Королівства рекомендував прем'єр-міністру Великобританії Девіду Камерону не поспішати з відкликанням британських військовослужбовців з Афганістану, передає РБК.

Парламентарії вважають, що занадто швидке виведення військовослужбовців Великобританії з регіону може мати значний вплив на розстановку сил в Афганістані, послабивши міжнародну коаліцію.

На даний момент в Афганістані несуть службу 9,5 тис. британських військових. Очікується, що остаточно вони підуть з країни до 2015 р.

Зазначимо, після того як Президент США Барак Обама в червні оголосив про те, що США починає поступове виведення солдатів з Афганістану, ряд європейських країн, зокрема Франція і Німеччина, також заявили про скорочення свого контингенту.

Раніше Обама оголосив, що 10 тис. американських військових будуть виведені з Афганістану до кінця року, ще 23 тис. - до вересня 2012 р.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон також оголосив про виведення з Афганістану 500 військовослужбовців Великобританії до кінця 2012 р., що скоротить дислокований там британський контингент до 9 тис. осыб.

В даний час чисельність міжнародного контингенту в Афганістані складає близько 150 тис. осіб, з них 100 тис. - американці.

Представники західної коаліції пояснюють виведення військ тим, що після 10 років бойової операції проти талібів відповідальність за ситуацію в країні повинні взяти на себе самі афганці.

6 лютого ц.р. Президент Афганістану Хамід Карзай оголосив про початок переходу відповідальності за забезпечення безпеки в Афганістану від НАТО до сил місцевої армії і поліції. Як відзначили тоді представники НАТО, процес переходу контролю за афганськими регіонами від підрозділів цього блоку до афганських сил безпеки проходитиме поступово. У кожному конкретному регіоні враховуватиметься обстановка, що склалася там.

В свою чергу, експерти відзначають, що процес виведення військ НАТО з Афганістану протікатиме складно. Як показало соціологічне дослідження ООН, афганське населення в масі своєю не довіряє місцевій поліції. Афганці відзначають корумпованість працівників МВС, а також ту обставину, що поліцейські нерідко керуються особистими симпатіями до тих або інших осіб, а не нормами закону в своїй роботі.